Yurtta Kalan Öğrencilerin Uzmanlaşması Gereken 5 Konu


 

1) Temizlik

Ortak banyo ve tuvalet olan bir yurtta kalıyorsanız temizlik konusunda oldukça titiz olmalısınız. Sonradan sorun yaşamamanız için temizliğe her şeyden çok özen göstermeniz gerekiyor.

kalemlikko

2) İnternet

Artık her yerde ücretsiz olan internetin hiçbir zaman iyi olmayacağını bilmelisiniz. Aynı anda yirmi kişi film izlemeye çalışınca bir modem ister istemez dayanamıyor ve çoğu zaman film keyfi yarıda kalıyor.

kalemlikk

3) Düzen

Karakter özelliği olarak ne kadar düzenli bir insan olursanız olun, odanıza ilk gün verdiğiniz düzeni ne yaparsanız yapın bir daha bulamıyorsunuz. Gerçekten belli zamanlarda odayı düzenlemeye çalışmak, bir matematik denklemi çözmekten bile daha zor oluyor .

kalemlikkm

4) Arkadaşlıklar

Eğer iyi arkadaşlıklar edinebilirseniz birlikte çok eğlenceli zaman geçirmeniz mümkün. Anlamsız saatlerde çiğ köfteler yemek mi diyeyim, sınavının olduğunu bile bile hep beraber buluşup oyun oynamalar mı diyeyim…

kalemlikk

5) Yurda Son Giriş Saati

İstanbul’da bir yerden bir yere gitmek uzun sürebiliyor. Elinizde olmayan sebeplerle gideceğiniz yere olması gerekenden daha geç ulaşabiliyorsunuz. Fakat ne olursa olsun yurdunuzun son giriş saatini geçmemenizi öneririm. Çünkü geçtiğiniz an itibariyle önce yurdun güvenliğinin tacizlerinden, daha sonra ise ailenizin gazabından kurtulamazsınız.

2255

 

 

yazar-banner-kaan

Yurtta Kalan Öğrencilerin Uzmanlaşması Gereken 5 Konu

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format