Yeni Sezon Yeni Başlangıçlar: Shameless


8 sezondur devam eden Shameless dizisi yeni sezonuyla 9 Eylül’de ekranlarda olacak. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 9. sezon fragmanıyla seyircisini heyecanlandıran dizi, yeni sezonuyla da izleyenleri kendine bağlayacak gibi görünüyor.

Emmy Rossum, William Hall Macy, Jeremy Allen White, Cameron Monaghan gibi oyuncuları başrollerde bulunduran Shameless, yayınlanmaya başlandığı 2011 yılında İngiliz yapımı Shameless dizisinin Amerikan uyarlaması olarak ortaya çıksa da kısa zamanda özgün halinden çok daha bilindik hale geldi. İlk sezonu büyük oranda asıl hikayeye bağlı kalırken ilerleyen sezonlarda Shameless, kendi konularını işlemeye başladı.

Yayınlanan 9. sezon fragmanından anlaşıldığı üzere bu sezonda da Fiona kendi işinin kadını olma yolunda canla başla ilerlemeye devam edecek. Geçen sezon karşısına çıkan türlü zorluklara rağmen direnip apartmanını kötü kiracılardan kurtaran Fiona’nın apartmandaki dertleri bitmemiş gibi görünüyor.

Frank, her zamanki Frank. Belli ki bu sezonda da karşısına çıkan sorunları fırsatlara çevirmeye devam edecek.

Philip, namıdiğer Lip, ise aşk hayatında aldığı üst üste yenilgileri atlatmak için farklı konulara yoğunlaşmaya çalışıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz sezon tamirhanedeki kızın yeğenini terk etmesiyle Lip, küçük kıza sahip çıkmıştı. Küçük kız Lip’in bu sezonki uğraşları arasında yer alacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz son iki sezondur dizi LGBTQIA farkındalığına fazlaca yer veriyordu. Bu sezonda da Ian karakteriyle topluma vermek istedikleri mesajları dizide işlemeye devam edecekleri fragmandan rahatça anlaşılıyor.

Son sezonda Debby’nin kendi ayakları üzerinde durmaya çabalayan bir kadın ve anne olma hikayesine değinen dizi, bu sezon da Debby’nin kendi hariç tamamını erkeklerin oluşturduğu bir iş ortamında kadın hak ve eşitliğini nasıl savunmaya çalıştığını bizlere sunacak.

Carl’ın başı Kassidi ile dertte. Son sezon ortaya çıkan bu takıntılı kız başta Carl’ın başını döndürse de sonradan işler hiç de Carl’ın istediği şekilde ilerlemedi. Kassidi bu sezonda da Carl’ın peşini askerde bile rahat bırakmıyor.

Kevin ve Veronica barda radikal bir değişikliğe gidiyorlar. Bakalım bu değişiklik onları ne yönde etkileyecek.

Shameless yepyeni bir sezonla bizleri bekliyor. Umarız her sezon olduğu gibi bu sezon da izleyiciye keyifli seyirler sunar.

Yeni Sezon Yeni Başlangıçlar: Shameless

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format