Yeni Normalde Komşuluk: Distant Neighbours


Dünyayı ve etkisi altına alan korona virüsü salgını, insanlar arasındaki sosyal mesafenin önemini artırırken sosyalleşme ihtiyacımızın giderek artmasına ve insanların yalnızlık duygusunu daha çok hissetmesine neden oldu. Bu yalnızlık duygusunu kırmak amacıyla Dubai Design District ve Serviceplan Middle East, tüm dünyadaki insanları birbirine bağlayan yeni bir projeye imza attı. Instagram üzerinden açılan Distant Neighbours isimli hesap, dünyanın dört bir yanındaki insanları sanal bir apartmanda komşu yapıyor. 

Farklı kültürlere ve hayatlara sahip bir çok insan, kendisini özel hissettiren fotoğraflarını @distant.neighbours adlı instagram hesabına gönderiyor. Dubai’de okuyan Arjantin asıllı sanatçı Michelle Peric, insanların yolladığı bu görselleri apartman dairesi penceresine dönüştürüyor ve birçok insanın ruh hallerini, yaşayışlarını paylaşan sonsuz bir sanal apartmana dönüşüyor. 

İnsanların her geçen gün birbirinden uzaklaştığı ve yalnızlaştığı bu dönemde bu şekilde gerçekleştirilen projeler sayesinde insanlar sosyal ihtiyaçlarını gidermekle kalmıyor, kendilerine birçok güzel arkadaş yani sanal komşu bulmuş oluyorlar. 

Yeni Normalde Komşuluk: Distant Neighbours

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format