Yeni Dizi Alarmı: Çarpışma


Ay Yapım ve Show TV’nin yeni projesi Çarpışma, Perşembe akşamları seyirciyle buluşmaya başladı. Yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın üstlendiği dizinin başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Onur Saylak, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz, Mustafa Uğurlu gibi oldukça iddialı isimler paylaşıyor.


Başrolümüz Kadir Adalı (Kıvanç Tatlıtuğ) İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi’nde görevli bir başkomiserdir. Ailesini bir terör saldırısında kaybeden ve suçluluk duygusuyla baş etmeye çalışan Kadir, hayatını kaybetmeyi göze alma pahasına işine odaklandığı sırada dört farklı insanın karıştığı bir kazaya sebep olur. Birbirlerinden habersiz kazaya karışan bu dört ismin aslında birbirleriyle oldukça ilişkili ve karmaşık hayatları vardır.
Dizi aslında tam da burada düğümleniyor. Oldukça karmaşık olan bu dört hayat, ilgi çekici bir çok noktada kesişiyor. İlk bölümde bahsi geçen kaza sahnesi için ise oldukça uzun süren bir ekip çalışması yapılmış. Seti bu derece meşgul eden kaza sahnesi için özel sistemler kullanan mühendisler ve teknikerler görev almış. Sekiz araç satın alınmış, yirmi gün hazırlık ve tam altı gün de çekim sürmüş. Yağmur sahnesi için kullanılan 360 ton su ise yine çarpıcı bir detay tabii.


Tüm bu çaba işe yaramış gözüküyor ki dizi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Diziyle ilgili yeterli teknik bilgiyi verdiğimize göre biraz detaylara inebiliriz diye düşünüyorum. Kıvanç Tatlıtuğ her projesinde olduğu gibi yine oyunculuğunu konuşturuyor. Seyircisini en çok etkileyen ve bağlayan isim desek yanlış olmaz. Dizide oldukça fazla ‘kötü adam’ var fakat çoğu bana soğuk ve yapay geldi. Bu genellemeden Alperen Duymaz’ı çıkarmalıyım çünkü karakteri en gerçek yaşayan isim diyebiliriz. Durumun ‘Kerem’ karakteriyle ve onun geçmişiyle de ilgisi olabilir. İzleyenleriniz beni anlayacaktır. ‘Kerem’ ve ‘Kadir’ ikilisi hayatın dip ve karanlık noktalarını işlerken, uç noktalar söz konusu olduğunda Elçin Sangu başarılı bir banka müdiresinin neler yapabileceğini, Melisa Aslı Pamuk ise hayatını bir anda karmaşanın ortasında bulan bir avukatı oynuyor.


Dizide her şeyin ve herkesin bu kadar kesişmesi tabii ki oldukça fantastik, gerçekliğe biraz zarar vermiş. Fakat hikayenin doğması için bu mantıksızlığa ihtiyacımız var. Bu hafta dizinin 5. bölümü yayınlandı. Fragmanlarını bile heyecanla takipteyim. İzleyen herkesin önereceğini düşündüğüm bu diziyi Türk dizilerinin sıradanlığından sıyrılmak isteyeniniz varsa şiddetle tavsiye ediyorum.

 

 

Yeni Dizi Alarmı: Çarpışma

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format