Yaz Bitmeden İzlemeniz Gereken 10 Netflix Yapımı


Black Mirror

“Bu bilim kurgu antolojisi dizisi, insanların en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.” şeklinde açıklıyor Netflix dizinin konusunu. İzlerken sayısız kez hayrete düşeceğiniz, “Yok artık, bu kadarı da olamaz!” dedirten, gelecek kaygısı taşıtan nefis iş.

Altered Carbon

Karmakarışık, kimsenin çözemediği bir cinayeti çözmek için 250 yıl sonra buzları çözdürülüp uyandırılan başka bir bedene esir ruh… Akıllara durgunluk verecek cinsten bir bütçeyle hazırlanan bu yapımı, sırf yarattıkları evreni görebilmek adına bile izlemek gerek.

Dark

1953, 1986 ve 2019 yılları arasındaki zaman paradoksunda, ilk başta olayların akışını anlamakta güçlük çekebileceğiniz Netflix Almanya’nın ilk global projesi olan Dark’ı izlemeyi bırakamayacaksınız. İlk bölümde Stranger Things’e benzetecek olsanız da olayın sadece bir çocuğun kaybolmasından ibaret olmadığını anlayacaksınız. İzlemeye devam!

Stranger Things

Ufak bir kasabada küçük bir çocuğun kaybolmasının ardından ortaya çıkan gizli deneyler ve korkutucu doğa üstü güçler… Tuhaf küçük bir kızın da içinde bulunduğu bu gizemi soluksuz çözmeye çalışacaksınız.

The Crown

Kraliçe II. Elizabeth’in hükümdarlığının başlamasından itibaren günümüze kadar uzanması planlanan The Crown, 20. yüzyılın ikinci yarısında yaşanan olayları aydınlatıp bazı durumların iç yüzünü de gözler önüne seriyor. İngiliz Kraliyet Ailesi’nin yaşadığı durumları izlemek ve bir kraliçenin aşkı ve ülkesi arasındaki dengeyi sağlayış hikayesine tanık olmak için The Crown’ı mutlaka izlemelisiniz.

Narcos

Narcos, Kolombiya’nın güçlü ve şiddet dolu uyuşturucu kartellerinin hikayesinin anlatıldığı gerçek bir hayat hikayesi. Özellikle Pablo Escobar’ın aksiyonlu hayatını daha yakından izlemek isteyen meraklılarına duyurulur!

The Rain

Son zamanlarda adından söz ettiren diziler arasında hızla yerini alan The Rain, aslında birçok kişinin ilgisini çekebilecek bir konuya sahip. Yağmurla yayılan bir virüsün İskandinavya nüfusunu kırıp geçirmesiyle oluşturulan altı yıllık izolasyonun ardından iki kardeş, kurtulan diğer gençlerle beraber güvenli bir yer arayışına girişir. Bu maceraya dahil olmak isterseniz The Rain’in bölümlerini kaçırmayın.

13 Reasons Why

Genç bir kızın intihar etmesi ve onun en yakın arkadaşının bu intiharın ardındaki sır perdesini aralayacak kasetler alması daha ne kadar garip olabilir? Her bölümünde ayrı şaşıracağınız bir intihara adım adım şahit olmak için 13 Reasons Why izleyebilirsiniz.

Sense8

Telepati yoluyla birbirinin hayatını yaşayabilen sekiz kişinin hikayesini anlatan Sense8, LGBT duyarlılığı sayesinde de birçok kişinin dikkatini çekmişti. Geçtiğimiz haftalarda yeni ve son sezonunu yayınlamasıyla da sevenlerine veda etmişti. Size farklı bir bakış açısı kazandıracak Sense8’e mutlaka bir şans vermelisiniz.

Girlboss

Tek istediğin gurur duyulmaksa peki ya bunun için fazla sorumsuzsan ne yaparsın? Elindekilerle ne yapabileceğine bakıp son paranla da bir marka kurmazsın herhalde. İşte, NastyGal markası aslında tam da bu şekilde kuruluyor. Kafa yormayacak bir dizi arıyorsanız ve de bir kıyafet markası yaratım sürecine tanık olmak isterseniz Girlboss sizi bekler.

 

Yaz Bitmeden İzlemeniz Gereken 10 Netflix Yapımı

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format