USIS’te Nasıl Ders Seçilir?


Merhaba Yıldızlı; ders seçimi konusunda ne yapacağını bilmiyorsan, bu yazı senin için.

Öncelikle yapman gereken şey bölümünün sitesinden hazırlanmış olan ders programını indirmek.  Bu program ders seçimi konusunda sana kolaylık sağlayacaktır.

Bilgisayarından usis.yildiz.edu.tr adresine giderek kullanıcı adı ve şifren ile beraber sisteme giriş yapmalısın. Unutmaman gereken bir detay ise sayfada herhangi bir işlem yapmadan 300 saniye geçerse sayfa seni otomatik olarak dışarı atar.

Solda bulunan eğitim planından Öğrenci Eğitim Planı Görüntüleme seçeneğine tıklayarak eğitim hayatın boyunca alman gereken dersleri yarıyıllara bölünmüş bir şekilde göreceksin. Bu dersleri bir yere not etmek işine yarayacaktır.

Ders işlemleri bölümünden Ders Grup İşlemleri sonra ise Bölüme Açılan Dersler kısmına tıklayarak alman gereken derslerin grup numaralarını, kapasitelerini, ders günü ve saatini görebilirsin.

Bu bilgilerle beraber alman gereken dersleri birleştirerek ders seçim gününden önce hangi gruptaki dersleri alman gerektiği konusunda bir plan yapman gerekir.

Ders kayıt günü geldiğinde ise Ders İşlemleri seçeneğinden Ders Kayıt İşlemleri kısmını ve Ders Ekle ve Sil yerine tıklamalısın.

Önüne gelen sayfada Ders Kodu kısmına önceden belirlediğin ve almak istediğin dersin kodunu girdikten sonra seçmek istediğin grubu işaretleyerek Ekle butonuna basarak istediğin dersi alabilirsin.

İşlemi yaptıktan sonra üst kısımda ……. kodlu ders eklendi yazısının göründüğünden emin olmayı unutma.

Aldığın bir dersi silmek için de yine aynı sayfada bulunan Alınan Dersler kısmından dersi seçip Sil butonuna basarak silebilirsin. Yine aynı şekilde ……. kodlu ders silindi yazısını gördüğünden emin olmalısın.

Son olarak ise Ders Programları sekmesinden Öğrenci Haftalık Ders Programı yazısına tıklayarak hazırladığın ders programını inceleyebilirsin.

USIS’te Nasıl Ders Seçilir?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format