UFAK TEFEK TARİH #35: Lady Diana


Üzüntülerle dolu ve ani bir ölümle sonlanan hayat yolculuğunda “Kalplerin Kraliçesi” bir prensesi inceliyor olacağız bugün: Lady Diana

Aşk hayatında yüzü pek gülmeyen kahramınımızın ilk eşi Prens Charles. Yaşı ilerleyen Prens’e evlilik konusunda baskılar artarken Diana tam istenilen bir eşti. Katolik değildi ve soylu bir aileye mensuptu ama Charles’ın istediği eş değildi. Prens Camilla Parker Bowles’a aşıktı ve görüşmeye devam ediyorlardı. Charles ile çıktığı tatilde hamile kalan Diana bu durumda da beklediği ilgiyi göremedi ve 4. ayda intihar girişiminde bulundu ama bu girişimi de eşi tarafından sadece ilgisizlikle karşılandı. 1995 yılında yaptığı röportajda blumiasından, kötü giden evlilik hayatından ve yaptığı yardımlardan bahsetti ve 22 milyon kişinin hayatını yakından öğrenmesine izin verdi. Röportajdan sonra Charles ve Diana boşandılar.

Boşanmanın ardından Lady Diana Pakistanlı kalp cerrahı Hasnat Khan’la bir ilişki yaşamaya başladı fakat kültür farklılığı bu ilişkinin yürümesini engelledi. Prenses Hasnat Khan’ın ardından Dody Al Fayed’le görüşmeye başladı. Çıktıkları tatilde Dodi AL Fayed’le paparazzilerden kaçarken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti.


Like it? Share with your friends!

5

UFAK TEFEK TARİH #35: Lady Diana

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format