Formula 1 Türkiye’ye Geri Dönüyor!


Hasret sona eriyor! 9 yıllık aradan sonra Formula 1 yarışları takviminde İstanbul Park’ta yerini aldı. Ülkemizde ilk kez 2005 yılında gerçekleşen ve 2005-2011 yılları arasında İstanbul Park’ta düzenlenen F1 yarışları, uzun aradan sonra tekrardan ülkemize düzenlenecek.
Başlangıçta 2020 Formula 1 takviminde Türkiye yer almıyordu ancak dünyayı etkisi altına alan Covid-19, 2020 Formula 1 takviminde değişikliklerin yapılmasına neden oldu. İptal edilen yarışların yerine
yeni yarışların dahil olması ile Türkiye’nin de olacağı hakkında iddialar konuşulmaya başlandı. Daha sonra Türkiye’nin takvime ekleneceği ve görüşmelerin hız kazandığı söylendi ve 25 Ağustos’ta yapılan
resmi açıklamaya göre Formula 1 ile İstanbul imzaların atıldığı ve Türkiye’nin 2020 Formula 1 takvimine dahil olduğu açıklandı.
Tam adı ‘Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020’ olacak yarış 13-14-15 Kasım tarihlerinde İstanbul Park’ta gerçekleşecek. Henüz yarışın seyircili olup olmayacağı hakkında net bir açıklama bulunmuyor. Türkiye’den sonra takım kargoları Orta Doğu’ya götürülecek ve sezon 13 Aralık’taki Abu Dhabi Grand Prix’siyle sona erecek.


Like it? Share with your friends!

10

Formula 1 Türkiye’ye Geri Dönüyor!

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format