Severus Snape’imiz, Alan Rickman Hayatını Kaybetti


Bir nesil adına konuşmamız gerekirse, Harry Potter serisi bizler için bir film ya da kitaptan hep daha fazlası olmuştur. Bizlere büyülü bir dünya sunmanın çok daha ötesinde şeyler katmıştır. Bugün birçoğumuzun iyi ve şefkatli bireyler olmasının çok derinlerinde bile -bizce- kazandırdığı değerler yatar.  Kitapların her sayfasını, filmlerin her karesini adanmış çocukluklarımız süsler.

İlk filmi izledikten sonra her küçük çocuk gibi büyülendiğimi hatırlıyorum. Zaten kendimizi o büyülü dünyada bulabilmek için nelerden vazgeçmezdik ki… En başta Harry, Hermione ve Ron; Dumbledore ve Hagrid; hatta Malfoy ve tabii ki Profesör Snape kahramanımız olmuştu.

Geçtiğimiz gün BAFTA, Altın Küre ve Emmy ödülü sahibi İngiliz tiyatro ve sinema oyuncusu, yönetmen Alan Rickman’ı kaybettik. Kendisi birçok yapımda rol almış, başarılara imza atmış usta bir aktördü. Zor Ölüm (Die Hard) ve Aşk Her Yerde (Love Actually) filmlerindeki rolleriyle de tanınan Rickman, biz genç kuşak için yukarıda saydığım tüm nedenlerden dolayı İksir Profesörü Severus Snape idi. Çocukluğumuzun önemli bir bölümünde, çok önemli bir rol oynayan mükemmel oyuncunun ölüm haberini ilk aldığımızda eminim ki hepimizin yüreği sızladı.

Ancak koskoca 8 filmin ve 7 kitabın bizlere öğrettiği çok önemli bir şey var: Yaşımız kaç olursa olsun, tüm karakterler benim –bizim hep en yakın arkadaşımız, sahip olmadığımız bir yanımız olarak kalacaklar. Alan Rickman ise bizim her zaman kurtarıcımız, gizli kahramanımız olacak.

Muhteşem çocukluğumuzun bir parçası olduğun, onu daha değerli kıldığın ve bizlere yaşattığın tüm duygular için teşekkürler Alan Rickman.

Raise your wands!

 

 

 

 

yildizikbanner

Severus Snape’imiz, Alan Rickman Hayatını Kaybetti

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format