“Sene 2015 oldu hala yok!” Dediğimiz 8 Şey


Senelerdir ha geldi ha gelecek diye beklediğimiz teknolojik ürünler veya gelişmeler hala piyasada yok. Üretilse beklediğimiz gibi mi olur, yoksa “Bu ne ya? Ben hiç böyle hayal etmemiştim.” mi deriz, orasını bilemem ama ben yine de birkaç şeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Belki de üretildiler, biz bilmiyoruz ya da piyasaya sürülmüyor. Bunlar hep dış mihrakların oy… öhö öhö. Yani toparlayacak olursak, işte sene 2015 oldu hala yok dediğimiz teknolojik ürünler:

1)Uçan Araba

İstanbul’daki trafik sorununu çözebilecek tek şey bu. O yüzden çabuk üretseler çok seviniriz diye tahmin ediyorum.

2)Işınlanma

Hazır trafik demişken arkadan bunu da girelim. Işınlanmayı bulsalardı trafik de olmazdı. Uçan arabalar çıkmadan bulmasınlar bence onları sürmenin de ayrı bir keyfi vardır.

3)Amele Robotlar

Tamam robot falan yapılıyor da hala “Ya şu kumandayı bi getiriver.” ya da “Kalk  çay koy!” diyebileceğimiz bir robot yok ortada.

4)Sanal Gerçeklik

İşte en çok merak ettiğim şeylerden biri. Bazı Amerikan filmlerinde oluyor. Kafanıza (başka yere de olur) bir şey takıyorlar, başka bir dünyaya gidiyorsunuz (Matrix) falan işte ondan bahsediyorum. Sanırım bunu göremeden ölürüz.

5)Beyne Bilgi Kopyalama

Flash bellekle mi olur yoksa o zamanki teknolojiyle dijital toucless asddfds diye bir zımbırtıyla mı olur bilemem ama öğrenme işini yoklama olmadan yapmak kulağa baya hoş geliyor.

6)Holografik Telefon

Sanırım listedeki en güncel olabilecek şey bu. Sesini telefondan duymaya bile tahammül edemediğimiz insanların holografik görüntülerine nasıl tahammül ederiz bilemiyorum.

7)Hap Yemekler

Türk kültürüne pek yatkın bir şey olmasa da yine de insan merak ediyor acaba nasıl olurdu diye. Ama tabii ki de bir buçuk iskenderin yerini tutması imkansız.

8)Şarjı Bitmeyen Cep Telefonları

Bu teknolojiyi beklemeyen varsa yarın boğaz köprüsünden atlıyorum. Şarj aletiyle dolaşmaktan bıktık arkadaş.

 

 

 

 

“Sene 2015 oldu hala yok!” Dediğimiz 8 Şey

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format