Şehrin İçinde İzole Bir Tatil İçin: İstanbul’daki Kamp Alanları


HACILI ŞELALESİ KAMP ALANI 

Sizler de hafta sonu küçük ve bir o kadar rahatlatıcı bir uğrak yeri arıyorsanız Şile’nin Hacılı köyünde bulunan Kamp alanı tam size göre derim. Yaklaşık 1.5 km’lik kamp alanından şelaleye yürüyüş yapabilirsiniz. Parkurdan ayrılmamak ve yolunuzu kaybetmemek için nehri takip etmeniz yeterli. Şelaleye ulaştıktan sonra bir üstteki şelaleye tırmanıp; orada bulunan Gürlek Mağarası’nı gezebilirsiniz. Mağaraya halatlar yardımıyla tırmanıp çıkıyorsunuz. Yanınızda mutlaka kafa lambası veya fener olsun. Şelalede yüzebileceğinizi de unutmayın! Daha çok deneyimli kamp severlere hitap etmektedir. 

Kamp alanı ve otopark ücretsizdir.  

Tuvalet ve duş alanı bulunmamaktadır. 

POLONEZKÖY KAMP ALANI 

Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kendinizi doğaya verin! İstanbul’un fazla dışına çıkmadan ulaşabileceğiniz kamp alanı aynı zamanda yakın işletmeler sayesinde ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilmenizi sağlıyor. Bahar ve yaz aylarında oldukça rağbet görmesinin en önemli sebebi ulaşımının kolay olması. Kamp alanında çadır kurmak için kısıtlanan bir alanı yok. Dilediğiniz yere çadırınızı kurabilirsiniz. Polonezköy Country Club’a gitmişken bir uğrayın deriz. Burada doğanın tadını çıkaran canlıları seyre dalabilir, yemyeşil çimlere uzanarak tertemiz havanın tadını çıkarabilirsiniz! 

Kamp alanı ücretsiz. 

Tuvalet ve duş imkânı bulunuyor. 

Trekking ve ATV turu gerçekleştirebilirsiniz. 

KUMKÖY KİLYOS KAMP ALANI 

Sırtınıza çantanızı alıp Kilyos’u keşfe çıkın! Sahil kenarından yeşil alanlara doğru yürüyerek istediğiniz alanda durabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz. Kilyos genel olarak ücretsiz kamp alanına sahip olmasına rağmen plajlar özel firma denetiminde ve şezlong fiyatlarını her yıl firma belirlemektedir. Karadeniz bölgesine yakınlığı ile bilinen Kilyos, kış mevsiminde rüzgârlı olacağından dolayı bahar aylarında kamp yakmak için daha uygun. Kilyos doğal güzelliklerinin yanında tarihi güzellikler de içeriyor. Cenevizliler tarafından yapılan Kilyos Kalesi, burada görülebilecek tarihi yerler arasında. 15. yy civarlarında inşa edildiği düşünülen bu kale ve çevresinde, muhteşem deniz manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz. Kilyos’u kamp listenize eklemeyi unutmayın derim! 

Tuvalet ve duş imkânı bulunmakta. 

Gıda ihtiyacınızı çevredeki işletmecilerden sağlayabilirsiniz. 

Kamp alanı ücretsiz, plajlar ücretlidir. 

KAPTANIN MEZARI KAMP ALANI 

Beykoz ilçesinin Riva köyüne bağlı Kaptanın Mezarı Kamp alanı doğa ile iç içe kalmak için müthiş bir tercih. Kamp alanı, isterseniz bir falez kıyısında isterseniz deniz kenarında ve hatta dağ eteğinde bile kamp yapabileceğiniz geniş bir alan sunuyor sizlere. Şehir merkezinden uzak olduğu için gürültüden ve kalabalıktan da bir hayli izole. Üç ayrı koyu bulunan kamp alanında yüzmek için tertemiz olan Elmasburnu plajı tercihiniz olmalı derim. 

Ücretsiz kamp alanları içerisinde yer almaktadır. 

Ne kadar az bilinen bir kamp yeri olsa da yazın yoğun olmaktadır. 

Yiyeceklerinizi ilçe merkezinden tamamlayıp kamp alanına gitmenizi öneririm. 

BELGRAD ORMANI KAMP ALANI 

Belki hepimizin kamp deyince aklımıza ilk Belgrad ormanı gelecektir. Fakat Belgrad ormanını eğer kamp açısından tecrübeli değilseniz tercih etmemenizi öneririm. Belgrad ormanı, doğanın kokusunu içinize çekip izole olabileceğiniz muhteşem bir ortam sunuyor sizlere. Ateş yakılması yasak olduğu için tamamen bir kamp alanı demek uygun olmamakla birlikte aynı zamanda kamp için en çok tercih edilen yerlerin başını çekmektedir. İçinde kurulan geyik üretim çiftliğiyle doğal yaşamı da desteklemekte aynı zamanda da temiz su kaynağına en kolay şekilde ulaşabileceğiniz kamp alanlarının başında gelmektedir. Uzak olduğu için sırtınıza çantanızı alıp gidin demem pek mümkün değil, özel aracınızı kullanmanızı tavsiye ederim. 

Trekking parkurları bulunmaktadır. 

Temiz su kaynakları ve tuvaletleri bulunmaktadır. 

Herhangi bir işletmeye bağlı olmadığı için ücretsizdir. 


Like it? Share with your friends!

23

Şehrin İçinde İzole Bir Tatil İçin: İstanbul’daki Kamp Alanları

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format