Sağlıklı Bir Yaşam İçin 3 Uygulama


Günümüzde çoğu hastalığın altında yatan etkenlerin yanlış beslenme ve hareketsizlik ile doğrudan bağlantılı olduğu yadsınamaz bir gerçek. Ömür boyu sağlıklı yaşam sürmek, daha fit bir vücuda sahip olmak veya bazı hastalık belirtilerinin önüne geçmek isteyenler… Bu yazıda hayatınıza adım adım sağlıklı yaşamı sokacak 3 uygulamadan bahsedeceğim.

MyFitnessPal

Diyet yapanlar için kalori sayımı yapabileceğiniz bir uygulama. Başlarken boyunuzu kilonuzu, ulaşmak istediğiniz hedef kiloyu giriyorsunuz ve değerlerinize göre günlük almanız gereken kalori miktarı karşınıza çıkıyor. Gün içinde yediklerinizi düzenli girdiğinizde uygulama size kaç hafta sonra hedefinize ulaşabileceğinizi gösteriyor. Öğünleriniz dışında içtiğiniz su miktarını ve yaptığınız egzersizleri de eklemeniz mümkün. Gün sonunda oluşan grafik ve tablolarda makroları görebilir, yüzdelik olarak protein, yağ ve karbonhidrattan ne kadar aldığınızı takip edebilirsiniz.

Nike Training Club

Kişiselleştirilmiş antrenman planlarıyla ister deneyimli ister deneyimsiz olun, kilo, boy, spor geçmişiniz ve yoğunluğunuza göre antrenman programları oluşturabilir, hareketlerin doğru yapılışlarını izleyebilirsiniz. “spor salonuna ayıracak bütçem yok.” , “evde spor yapmaya kalksam ekipmanım yok.” gibi bahaneleri ortadan kaldıran uygulama ücretsiz olması, donanım gerektirmeyen antrenman planlarına sahip olması açısından büyük avantaj sağlıyor. Kısaca antrenman programlarından bahsetmek gerekirse kas grupları için ayrı ayrı hazırlanmış birçok kısa video, temel yoga, sporcu antrenmanları gibi çeşitler mevcut. Ayrıca uygulamada arkadaşlarınızla yarışabilir, paylaşım yapabilir, beslenme önerileri sayesinde bilgilenebilirsiniz.

Water Reminder

Sıradaki uygulama su içmeyi unutanlar için. Sağlıklı çalışan organlar, düzenli çalışan bir sindirim sistemi, ışıldayan bir cilt… Kısacası yaşamın temel kaynağı. Bu uygulama da birtakım veriler girdikten sonra günlük içmeniz gereken su miktarını gösteriyor ve her 2 saatte bir alarm sistemiyle bunu size hatırlatıyor. Devamlılık sağladığınızda rozet ödüllerle motivasyonunuzu arttırmayı da eksik etmiyor.

Genç yaşımızda farkında olmasak da sağlığımız en değerli varlığımız. Hayat boyu iyi hissetmek dileğiyle. Sağlıcakla kalın!

Sağlıklı Bir Yaşam İçin 3 Uygulama

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format