Reyting Rekortmeni “Çukur”


Eylül ayının son haftalarından itibaren, sonunda merakla beklediğimiz dizilerimize kavuşmuş olduk. Birçok dizi yeni yayın dönemine güzel başlangıçlar yaparken bizi hayal kırıklığına uğratmayan tabii ki de geçen senenin en çok konuşulan dizisi olan “Çukur” oldu. Tüm sene boyunca konusuyla, oyuncularıyla, müzikleriyle ve daha birçok kendine has özelliğiyle ülke çapında yankı getirmiş olan bu yapım, izleyenlerinin büyük sevgisini kazanmıştır. Dışarı çıktığımızda neredeyse her sokakta bizleri karşılayan Çukur amblemlerinden tutun, dilimize takılan şarkıları ve sloganları ile ne kadar büyük bir hayran kitlesi yakaladığını tahmin edebiliriz.


Öyle ki dizi, haziranda yayınlanan sezon finali bölümü ile seyircileri büyük merakta bırakmış, yaz boyunca farklı farklı teorilerin ortaya atılmasına neden olmuştu. Üç hafta önce yeni sezonun başlaması ile de sezona bomba gibi bir giriş yaparak tüm reytinglerde birinci oldu. Bunun yanında dizinin yeni sezon 2.bölüm fragmanı da izlenme rekorları kırmayı başardı. Fragmanının bile rekor kırdığı bir yapımın başarısının altında yatan birçok neden vardır. Bu nedenlerin en önemlileri ise; şüphesiz içeriğin akışı ve oyuncu kalitesi. Çukur, bu iki faktörü de bize yayınlandığı ilk bölümden itibaren başarılı bir şekilde yansıtmayı başarmıştır. Özellikle Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil ve Rıza Kocaoğlu’nun oyunculukları tek kelime ile izleyenleri hayran bırakacak cinstendir. Peki yeni sezonla beraber bizleri ne gibi olaylar bekliyor?


Yeni sezonla beraber dizide birçok farklı olay gelişmiştir ve bunlardan bazıları gizemini halen korumaktadır. Gizemini koruyan en önemli olay bence sezon finalindeki o saldırılardan kimlerin kurtulduğuydu. Şimdiye kadar özellikle aile üyelerinden çok kişiyi göremesek de şüphesiz dizinin ilk bölümüne damgasını vuran olay, tüm sezon boyunca kimliği sır gibi saklanan Cumali Koçovalı’nın Çukur’a dönmesi oldu. Yıllardır hapiste olan Cumali, ailesinin intikamını almak üzere sahte ölümünün ardından hapisten kurtulmayı başararak, mahallesini ele geçiren Karakuzuların peşine düşmüştür. Bildiğiniz gibi Karakuzuların Çukur’u ele geçirmesi ile Çukur’daki o aile hayatı sona ermiş, onun yerine her türlü kirli işin yapıldığı bir mahalle gelmiştir.


Bundan sonraki bölümlerde saldırıya dair daha detaylı bilgilerin açığa çıkması ile beraber, öldü sanılan bazı karakterlerin de diziye geri döneceği düşünülüyor ama şu anlık tüm dikkat Yamaç, Cumali ve Vartolu üçlüsünün Çukur’u geri almak için yapacakları planlara ve bunun sonucunda ortalığın iyice kızışmasına yönelik olacaktır. Bakalım bu efsane üçlü karşısında Karakuzuların tepkisi ne olacak?


İlerleyen bölümlerde karşımıza hangi süprizlerin çıkacağını tahmin etmeye çalışarak geçirdiğimiz bir seneden sonra, aslında bu sene de bizi böyle bir senaryonun beklediğinden eminim. Umarız ki dizi bu başarısını yapım hayatı boyunca sürdürerek, gidişatından ödün vermez.

 

 


Like it? Share with your friends!

7

Reyting Rekortmeni “Çukur”

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format