Öğrenciler İçin Tatil Yapılabilecek 5 Yer


Yazı güzel bir yerde geçirip tatil yapmak her gencin hayalidir fakat öğrencilerin genel sorunu olan bütçe, çoğu zaman üzerine düşünülmesi gereken bir durum haline gelir. Sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel 5 farklı tatil beldesinde uygun fiyatlı bir o kadar da keyifli tatil geçirebilirsiniz.

Akyaka

Tatil denildiği zaman ilk akla Ege ve Akdeniz kıyıları gelir. Fiyatlar oldukça yüksek olabiliyor ama buralarda tatil yapmak zor da olsa mümkün. Muğla’nın Ula ilçesine bağlı olan Akyaka’da en yoğun sezonda bile otel ve pansiyonlarda geceliği 100 TL ve altına oda bulmak mümkün. Gökova Körfezi’nin en güzel turizm beldelerinden birisi olan Akyaka, masmavi plajları kadar buz gibi Azmak Çayı ve kendine has mimariye sahip aynı yapıdaki evleriyle de dikkat çekiyor.

Gökçeada

Çanakkale de uygun fiyat imkanları ile tatil yapılacak yerler arasına girebilir. Ülkemizin en büyük adası olan Gökceada’da Zeytinli, Kaleköy ve Tepeköy köyleri, mimarileriyle dikkat çekiyor. Kilometrelerce sahil şeridinin bulunduğu Gökceada’nın en popüler plajları ise Yıldızköy ve Aydıncık Plajıdır. Adada yoğun sezonda bile 20 liradan 120 liraya kadar konaklama imkanı bulmak mümkün.

Avşa

Rotayı Balıkesir taraflarına doğru çevirdiğimizde bizi tüm güzelliğiyle Avşa karşılıyor. Tekirdağ, Erdek ve İstanbul’dan deniz yoluyla ulaşılabilen ada, güzel manzaralar sunan tepeleri ve en ünlüleri Tavşanlı Koyu, Çına Koyu ve Yiğitler Koyu olan güzel koylarıyla gerçek bir cennet. Yine yazın çok tercih edilen aylarda bile 100 liraya konaklayacak yerler bulmak mümkün.

Erdek

Yine Balıkesir’e bağlı bir ilçe olan Erdek’te de uygun tatil yapmak mümkün. Yerli turistlerin popüler tatil mekanlarından biri olan Erdek, İstanbul’a yakınlığı ve çevre illerden kolay ulaşılabilen bir konumda olmasıyla vazgeçilmez hale geliyor. Uygun fiyatlı otelleri ve kamp alanlarıyla hem öğrenciler hem de masrafsız tatil yapmak isteyenler için gerçekten muhteşem bir tercih. Mavi bayrak ödüllü plajları olan Erdek’in en ünlü plajları Ocaklar, Turan Köy ve Doğanlar Köyü kampçılığı seven tatilciler için birbirinden güzel kamp alanları sağlıyor. Yazın çoğu döneminde 20 liradan 100 liraya kadar konaklama imkanı bulmak mümkün.

Amasra

Ege ve Akdeniz’den sıkılanlar için Karadeniz’e doğru çıktığımızda Amasra, keyifli bir tatil için sizleri bekliyor. Birbirinden güzel plajları olan Karadeniz’in şirin beldesi Amasra’nın en popüler plajları Çakraz ve Küçük Liman Plajıdır. Bartın’a bağlı olan Amasra’da plajlardan çok daha fazlası var. 3000 yıllık tarihi, yemyeşil ormanlık alanları, mimarisiyle ilgi gören tarihi Amasra evleri ve elbette balık lokantalarını atlamamak gerek. Senenin en kalabalık olduğu yaz aylarında birçok konaklama tesisinde oda fiyatları genelde 100 lira sınırını aşmıyor.

Öğrenciler İçin Tatil Yapılabilecek 5 Yer

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format