Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Thales Kadıköy

Sonbahar yerini kışa bırakırken hala yaz akşamlarına, açık havada oturmaya, bahçe keyfi sürmeye doyamadınız mı? Haklısınız, biz de doyamayıp bu hafta Thales’e gittik. Thales Kadıköy’de Caferağa Mahallesinde kalıyor. Eski, ahşap bir köşk olan Thales’in meşhur bahçesi de yaz kış demeden sevenlerine açık. Muhteşem ambiyansı, herkesin damak zevkine hitap edebilecek geniş menüsüyle kalabalık arkadaş gruplarıyla gidersiniz mutlaka memnun kalacağınızı iddia ediyoruz. Kış aylarında tek başınıza kafa dinlemek, ders çalışmak isterseniz de köşkün içi tüm beklentilerinizi karşılayacaktır!

Kitap – Fahreneit 451

Gelecekte itfaiyecilerin artık yangın söndürmek için değil de kitap yakmak için çalıştığını düşünün. Bir distopya örneği olan Fahreneit 451, ismini kağıdın yanma derecesinden almaktadır. Kahramanımız Montag,bu zamana kadar pek fazla şey düşünmeden itfaiyeci kimliğini sürdürse de garip bir kız olarak nitelendirdiği Clarisse ile tanışması ve bir gün kitap yakarken yaşlı bir kadının ona söyledikleri onda bir şeyleri harekete geçirir ve artık yapmaması gereken bir şeyi yapacaktır: Gizli gizli kitap okumak.

Film – Great Gatsby

F. Scott Fitzgerald’ın başyapıtı olarak görülen roman Mayıs 2013’de sinemaya uyarlanmıştır. Birinci Dünya Savaşı sonrasında hızla zenginleşen ABD toplumunun küçük bir portresini çizen kitap, filme de başarıyla uyarlanmış ki 1920’lerin ışıltılı, gösterişli, zengin ve aşırılık gösteren birçok durumunu; özellikle partilerini büyük bir görsel şölen eşliğinde izleyebiliyorsunuz. Ana kahramanımız Jay Gatsby’i eski aşkı Daisy’nin gelmesi için her hafta sonu düzenlediği şatafatlı partilerde ve sonrasında yalnız, hayal kırıklığına uğramış bir ruh hali içinde göreceğiz. Şimdiden iyi seyirler!

Dizi – Two Broke Girls

2011 yılında Amerika’da yayınlanmaya başlayan sitcom türündeki dizi 22 dakikalık bölüm süresi ile en kısa bölümlü diziler kategorisinde 5 sezon boyunca var olmaya devam etmiştir. Ana karakterlerimizden Max, Brooklyn’de alt sınıf bir restoranda garsonluk yaparak geçimi sağlamaktadır fakat bir gün babası illegal yollarla para kazandığı için hapse atılmış, tüm mal varlığına el koyulmuş Caroline ile yolları kesişir. Bundan sonra hem iş hem ev arkadaşı olacak ikilinin hayatları da ona göre şekillenecektir.

Sergi – Şimdi Tarih Olduğunda

Şimdi Tarih Olduğunda, farklı ülkelerden ve farklı zamanlardan gelen sanatçıların geçmişin tarihsel bilgileri ışığında günümüzü yorumladığı ve bu anlatıları filmler, videolar, performanslar, fotoğraflar, baskılar ve resimler aracılığı ile ziyaretçilerine açtığı sergidir. Daphne Vitali küratörlüğünde 17 sanatçının eserlerine yer veren sergiyi 10 Kasım’a kadar Depo İstanbul’da ziyaret edebilirsiniz.

Konser – Cem Adrian

Kendi çizgisinde yürümeye devam eden, Türk müzik piyasasının kurallarının dışına çıkan, kendini “Özgür Bir Müzisyen” olarak tanımlayan Cem Adrian, hepimizin hafızasında yer eden şarkıları ve bilindik türküleri yorumladığı “Seçkiler 2” albümüyle 9 Ekim Çarşamba günü Jolly Joker Kartal İstMarina’da sevenleriyle buluşuyor!


Like it? Share with your friends!

13

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format