Netflix’te İlk Türk Yapımı!


Bugün herkesin merakla beklediği yerli yapım bilim kurgu dizisi ve aynı zamanda “Netflix’in ilk Türk yapımı” olan Hakan: Muhafız’dan bahsedeceğim. Hakan: Muhafız yani The Protector Can Evrenol’un yönettiği Çağatay Ulusoy’un başrolünü üstlendiği bir bilim kurgu dizisi. Dizi, tarihte kendisine verilen büyük gizli bir görevle birlikte İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra bununla yüzleşmesi gereken ve hayatı altüst olan Hakan’ın hikayesini anlatıyor. Bu hikayenin başlarında İstanbul’da sıradan bir hayat yaşayan Hakan görevinin farkında değilken şehrin ölümsüzlerin tehdidi altında öğrendiğinde, henüz hazır olmadığı kendisine verilen bu zorlu görevi yapmak zorunda olduğunu anlar.

İstanbul’un son muhafızı rolündeki Hakan’ı Çağatay Ulusoy’un canlandırdığı dizide, Okan Yalabık’ı başarılı bir iş adamı olan Faysal rolünde izleyeceğiz. Benim oyunculuğunu çok beğendiğim Ayça Ayşin Turan’ı ise Faysal’ın şirketinde üst mevkilerde çalışan aynı zamanda Hakan’ın ilgi duydugu Leyla olarak izleyeceğiz. Hazar Ergüçlü ise Hakan’ın sırlarını paylaştığı dostu Zeynep olarak rol bulacak. Faysal’ın sağ kolu olan Mazhar’a ise Mehmet Kurtuluş hayat veriyor.

14 Aralık’ta yayına girmiş olan ve ilk sezonu 10 bölümden oluşan dizi 2. sezon onayını da aldı. Projenin 2. sezon bölümleriyle devam edeceğini duyuran Netflix, diziye yeni oyuncuların katılacağını da duyurdu.

Bana göre dizi hikayesi güzel ve ben dizinin geçtiği İstanbul’un tarihsel öğelerini ve İstanbul’u  yansıtışını sevdim fakat oyunculuklar ve sahneler izleyeni tam olarak içine çekemiyor ancak Netflix’in ilk yerli yapımı olmasından ötürü herkesin izlemesini tavsiye ediyorum. Netflix’in diğer en iyi yapıtları kadar olmasa da izleneceğini düşünüyorum.

Netflix’te İlk Türk Yapımı!

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format