Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Ted Konuşması


  • Celeste Headlee – Daha İyi Sohbet Edebilmenin 10 Yolu

Celeste Headlee yıllardır radyo sunuculuğu yapıyor. Eğer işiniz insanlarla ne kadar iyi konuştuğunuza bağlıysa bu konuşmayı mutlaka dinlemelisiniz. Çünkü bu videoda insanlarla nasıl daha iyi iletişim kurabileceğinizi ve sohbet edebileceğinizi öğreniyorsunuz.

  • Shawn Achor – Daha İyi Çalışmanın Mutlu Sırrı

Bu konuşma, 21 günlük küçük egzersizlerin düşünce yapımızı, mutluluğumuzu, başarımızı nasıl etkileyebileceğini tekrar hatırlatıyor. 21 sayısı bir alışkanlığın yerleşmesi için gerekli olan tekrar sayısıdır. Değiştirmek istediğimiz alışkanlıklar için harekete geçerken TED ile güzel bir başlangıç yapabiliriz.

  • Robert Waldinger – Hayatı İyi Yapan Nedir?

“Bizi hayatımızda mutlu ve sağlıklı kılan nedir?” sorusunu merkeze alıp yetişkin gelişimi üzerine 75 yıl sürecek bir araştırmanın başında olan Waldinger, gerçek mutluluk ile ilgili erişilmez verilere sahip.  Konuşmasında, araştırması süresince edindiği bilgileri bizimle paylaşıyor.

  • Brene Brown – Kırılganlığın Gücü

Empati, aidiyet gibi yakınlık duyguları üzerine çalışan Brene Brown bu konuşmasında kendisinde, kendini ve insanlığı tanımaya iten kişisel arayışın oluşma sürecini anlatıyor.

  • Simon Sinek – Mükemmel Liderler Bir Harekete Nasıl İlham Verirler?

“Eğer işler düşündüğünüz gibi gitmezse bunu nasıl açıklarsınız?” Konuşmasına bu düşündürücü soruyla başlayan Simon Sinek basit ama güçlü bir ilham verici liderlik modeli hazırlamış. Apple, Marthin Luther King ve Wrigt Kardeşler’den verdiği örneklerle süslediği konuşmasını izlemeye değer nitelikte. Önemli isimler çerçevesinde çevirdiği konuşmasından öğreneceğimiz çok şey var.

Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Ted Konuşması

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format