Cruise Turları


Cruise turları ile adeta yüzen bir otelde eşsiz bir tatil deneyimi yakalarken ülke ülke gezmeye ne dersiniz? Odanızı yanınızda taşıyarak bavul aç-kapa derdi olmadan her sabah farklı bir ülkede gözlerinizi açabilirsiniz. Cruise gemileri adeta yüzen birer şehir oldukları için gemi içerisinde barlar, marketler, kuaförler, kütüphaneler gibi bir çok imkan bulabilirsiniz.
Cruise turuna başlamak için öncelikle hangi limanda inip bineceğinize karar vererek bir rota belirlemeniz gerekmektedir. Her cruise turunun rotası farklıdır. Rotalar da yolculuk yapmak istediğiniz döneme göre farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple size bu konu hakkında seyahat firmaları daha doğru bilgiler verecektir.
Cruise odalarında balkonlu, pencereli ve penceresiz gibi farklı seçenekler bulunmaktadır ve bunların arasında fiyat farkları vardır. Eğer cruise turu tatilini ilk defa deneyimliyorsanız, denize bakan bir oda tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Yolculuğunuzun manzaralar eşliğinde geçmesi çok daha keyif verecektir.

Sizin için en iyi 5 Cruise rotasını seçtik:
1- Norveç Fiyortları
Yeşillik ve denizle baş başa kalmak istiyorsanız sizin için en iyi seçenek Norveç olacaktır. Tur genellikle Kopenhag’dan başlayıp başkent Oslo, Bergen ve Grainger şehirlerinden geçmektedir. Bu rotada hayranlıkla fiyortların sunduğu manzarayı ve şelaleleri izleyeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.
2- Tuna Nehri
Doğu Avrupa’daki nehir, 2800 kilometrelik uzunluğuyla 10 ülkeden geçmektedir. Nehrin etrafına bulunan saraylar, benzeri olmayan mimari yapılar ve eşsiz doğa manzaraları sizi bekliyor olacaktır. Odanızda bu manzara ile seyahat etmek sizin için büyüleyici bir deneyim olacaktır.
3- Yunan Adaları
Atina, Mikonos, Girit, Santorini, Sakız Adası ve Rodos gibi adaları tek yolculukta gezerek uygun fiyatlı güzel bir tur gerçekleştirebilirsiniz. Bu turda ege otlarıyla yapılan yemeklere ve balığa doyacaksınız.

4- Karayipler
Amerika’ya yakın olan tur oldukça ilgi görüyor. İki farklı program bulunmaktadır: Doğu ve Batı Karayipler. Doğuda St. Tomas, Saint Martin ve Jamaika, batıda ise Meksika ve Jamaika göreceklerinizden bazılarıdır. Bu tur size tropikal adalarda yüzme, egzotik yiyecekleri tatma ve vahşi yaşamı görme şansını verecektir.
5- Batı Avrupa
Barselona, Roma veya Cenova limanlarından hareket ederek 7 gün süren Akdeniz turu, rüya gibi olacaktır. Turda, İtalya’dan Roma, Cenova, Cagliari ve Messina’yı, İspanya’dan Barselona’yı, Fransa’dan Marsilya’yı ve Malta’dan Valetta’yı görebileceksiniz. Gezi, Akdeniz’in modern ve tarihi manzarasını önünüze serecektir. Bu tur için uygun zamanlar ekim ve nisan aylarıdır.

Cruise Turları

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format