Marilyn’i Böyle Bilmezdik!


Herkes onu bunca zaman ikonik kahkahası, güzelliği ve şöhrete olan aşkıyla tanıdı fakat görünenin iç yüzünde Monroe’nun hayatında olanlar çok daha farklıydı. İşte Marilyn Monroe hakkındaki 10 gerçek:

İsmi Marilyn Monroe değildi

Gerçek ismi Norma Jeane Baker olan baş döndürücü güzelliğe sahip Monroe, bu ismi 20 yaşında kendisi değiştirmek istedi.

Kekeme Olması

Çoğu kaynakta sesinizi daha seksi kullanabilmeniz için Marilyn Monroe gibi konuşmanız önerilir fakat aslında Monroe’nun kısık ve narin bir tonla konuşmasının sebebi çocukluğundan beri kekemeliğe sahip olması ve kendince böyle bir yöntem geliştirmiş olmasıdır.

IQ Seviyesi 168

Şöhret uğrunda izlediği yola bakacak olursak zaten yaşadığı döneme göre ne kadar akıllı bir kadın olduğunu anlayabiliriz ama aynı zamanda da Marilyn Monroe’nun IQ seviyesinin 168 olduğu onun hakkındaki gerçekler arasında yer alır.

16 Yaşında Evlilik

İlk evliliğini 16 yaşında gerçekleştiren Marilyn Monroe 1942 yılında Jim Dougherty ile yetimhane hayatından kurtulabilmek için evlendi.

Babasının Kimliği Halen Bilinmiyor

Charles Stanley Gifford, Marilyn Monroe’nun annesi tarafından onun babası olduğu iddia edilmiş kişidir fakat bu iddialara rağmen Gifford’un ailesi Marilyn Monroe ile hiçbir bağları olmadığını ısrarla belirtmiştir.

Cazibesi Yüzünden Şiddet Gördü

The Seven Year Itch filminde yer alan Marilyn Monroe’nun eteğini tuttuğu meşhur fan sahnesinin çekiminde çok fazla ışık olduğundan Monroe’nun elbisesi vücudunu örtemedi. O sırada sete gelen eşi bu olaya çok öfkelendi ve setin akşamında Marilyn Monroe’ya şiddet uyguladı.

Los Angeles’ı Asla Sevmedi

Yaşadığı her an Los Angeles’tan nefret etti ve aklındaki en büyük hayallerden biri olan New York’a taşınmak istedi.

Psikolojik Hastalığa Sahipti

Marilyn Monroe’ya doktorlar tarafından “Paranoid Şizofreni Sınırında” teşhisi konuldu.

ABD Başkanı İle İlişkisi

ABD’nin 35. Başkanı John F. Kennedy ile ilişki yaşayan yıldız, Kennedy ailesini kendine takıntı haline getirmişti. John F. Kennedy kendisi ile görüşmek istemediği halde Monroe Beyaz Saray’ı defalarca aramıştır.

Ölüm Nedeni Gizemini Koruyor

4 Ağustos 1962’de intihar olarak gösterilen ölümünün ardındaki sır perdesinin aralandığı hala söylenemez. Ölümünün içerisinde FBI’ın bile bir rolü olduğu iddiası günümüzde de konuşulmaya devam ediyor.

Marilyn’i Böyle Bilmezdik!

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format