Küçük Melek Fındık


Tokat’ın Turhal ilçesine bağlı Kayacık köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu’nun maskotu haline gelen Fındık, gençlik hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü klinikte hayatını kaybetti.

​Okulun öğretmenleri tarafından bir mezarlıkta bulunan ve kendisine özel dikilen okul önlüğüyle öğrencilerle birlikte derslere giren ve bu görüntülerle sosyal medyada sempati kazanan Fındık 2 hafta önce rahatsızlanmıştı. Tedavisini bir hayvan sever tarafından karşılanan Fındık’ın yakın zamanda kritik durumunu atlattığı belirtilmişti. Ancak tedaviyi yürüten veteriner hekim kritik durum atlatılsa bile hayati riskinin olduğunu söyleyerek “Her şey yolunda giderken bir ay sonra bir anda hayatlarını kaybedebiliyorlar. O yüzden her zaman savaşması gerekiyor” demişti.

​Ankara’da 3 hafta süren yaşam mücadelesini kaybettiğini söyleyen Denli, “Elimizden gelen her şeyi yaptık, bütün müdahalelere rağmen Fındık’ı kurtaramadık. Bu süreçte bizimle emek ve yürek birliği yapan binlerce kişiye teşekkür ederiz.” dedi.Fındık’tan geriye asılı duran önlüğü ve öğrencilerle birlikte çekildiği tatlı fotoğrafları kaldı.

​Minik Fındık şimdi bir melek oldu ancak geride kalan kardeşleri için bir şeyler yapabiliriz. Mama sokağı/duhak  üzerinden alınan her mama, Fındık’ın köyündeki kardeşlerine gönderilecek. Yalnızca 5 TL’ye hem onun anısını yaşatabilir hem de sokaktaki dostlarınızı mutlu edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi aşağıdaki linkedir:

https://www.mamasokagi.com/duhak

Hoşça kal Küçük Melek Fındık…


Like it? Share with your friends!

11

Küçük Melek Fındık

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format