Küçük Ev Akımı: Tiny House


Sizde dilediğiniz anda dilediğiniz yerde yaşamak ister miydiniz? O halde bu minimalist evler tam size göre. Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde başlayan yavaş yavaş özellikle bu dönemde giderek artan bir trend dikkat çekiyor: Tiny House.

Sabah dışarıdan gelen  dalga ve kuş sesleri ile güne başlamak. Sabah ilk adımını  attığında denize, toprağa basmak. Şu an büyük şehirlerde büyük bir kargaşanın içerisinde yaşayan herkesin hayali olan cümleyi okudunuz. Artık bu hayal olarak kalmak zorunda değil. Tiny house basitçe ifade etmek gerekirse yaşadıkları alanları ve mekanları küçültmeyi tercih eden insanların oluşturduğu sosyal bir hareket. Birçok kişi hem çevresel nedenler hem mali nedenler dolayısıyla bu harekete katılmış. Günümüzde Tiny house trendi çok farklı zevklere hitap eden, en lüksünden en sadesine çok farklı özelliklere sahip bir ürün. Hem tekerlekli hem sabit olmak üzere iki türlü çeşidi mevcut.

Tiny house ikinci eviniz olarak adlandırmamak için hiçbir engel yok, her şeyi bulmak mümkün. Bulaşık makinesi ve ocak dahil olmak üzere ihtiyaç duyabileceğiniz her  şeyi bulabileceğiniz bir mutfak; altında büyük bir depolama alanı bulunan büyük bir yatak ve lüks bir lavabo ile size adeta ev konforu yaşatıyor. Karavan veya çadırla karşılaştırıldığında tiny house hem sağlam yapıları hem de donanımları ile oldukça ön plana çıkıyor. Sanki sadece yaz mevsimi için kullanıma uygun gibi düşünülse de aslında güçlü izolasyonları ile kış mevsiminde kullanım içinde oldukça uygun. Yazın tek bir yere bağlı kalmadan ,gözünüze kestirdiğiniz şirin beldelerde keyifli anlar yaşarken kışın da kar manzaralarını elinizde sıcak içeceğinizle  dilediğiniz yerden izleme keyfine erişebilirsiniz.

Tiny house çocuklarını teknoloji ,sosyal medya bağımlısı olmaktan kurtarmak isteyenler içinde oldukça hoş bir alternatif. Yeşille iç içe bir çocukluk geçirmelerini kim istemez? Özellikle birçok ülkede atlatılmaya çalışan pandemi sürecinde bu evlere ilgi oldukça artmış durumda. Evlerde hapsolmak yerine kendi hijyeninizi sağlayabileceğiniz, dilediğiniz gibi dolaşabileceğiniz harika bir olanak.

Küçük Ev Akımı: Tiny House

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format