Kitapseverlerin Kullanırken Keyif Alacağı 5 Uygulama


Günlük koşuşturma içinde kitaplarla ne kadar iç içe olabiliyoruz? Kaçabiliyor muyuz hep onların dünyasına? Basılı olarak belki hayır. Ama akıllı telefon ve tabletlerimizden artık istediğimiz kitaba ulaşabiliyor ve her an onlara çantamızda yer verebiliyoruz. Gün içinde kitapların içinde daha aktif bulunmamızı sağlayan birkaç uygulamadan bahsedeceğim. Ücretsiz olan bu uygulamaların tümü İOS ve Android uyumlu!

1.      Audible

Günümüzde kitap okuma dışında kitap dinlemek de çok gündemde. Bu uygulama özellikle görme engellilerin daha çok kitaba ulaşmaları için kullanılıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanların ebeveynlere en önemli tavsiyelerinden biri çocuklarına farklı seslerden sürekli kitap dinleterek onların beyinlerini dinç tutmasını sağlamak. İşte tam bu noktada bu uygulama çok işinize yarayacak. Farklı işlerle ilgilenirken istediğiniz kitabı bu uygulamadan sesli olarak dinleyip dinletebilirsiniz. Aynı zamanda kitapları e-kitap olarak da edinebilirsiniz.

2.      Bartme

Kitaplığını paylaşmayı sevenlerden misiniz? Yoksa özenle saklayanlardan mı? Eğer siz de kitabınızı paylaşmayı seviyorsanız ikinci el kitaplardan büyük bir zevk alıyorsanız bu uygulama tam size göre! Uygulama, kitap takas platformu olarak hizmet veriyor. Facebook adresiniz ya da mailinizle kaydolabileceğiniz uygulamanın mantığı ise oldukça basit. Ürününüzü uygulamaya yükledikten sonra, program size ürününüzün değerini veriyor. Tabii ki bu değer Barty ismi sanal paracıkla veriliyor. Bu işlemin ardından ise ürününüzü başkalarına göndererek Barty kazanıyorsunuz. Gönderme işlemi ise cüzi bir miktar kargo ücreti ile yapılıyor. Kazandığınız Barty’lerle ise ürün havuzundan istediğiniz ürünü alabiliyorsunuz. Binlerce kullanıcısı bulunan bu uygulamada istediğiniz kitapların pek çoğunu bulmanız mümkün.

3.      Goodreads

Goodreads, tam anlamıyla kitapseverler için tasarlanan bir uygulama. Bu uygulama kitap kurtları için bir sosyal ağ niteliğinde. Kullanıcılar okudukları kitapları paylaşıp, kitaplar hakkında yorum yapabiliyor ve birbirlerine önerebiliyorlar. Bir nevi kitaplar hakkında bir tartışma platformu sunuyor size. 80 milyon kitap bulunduran bu uygulamayı dünyanın en büyük kitapsever sosyal ağı olarak tanımlamak mümkün. Uygulama ile bir okuma listesi oluşturabilir ve okuduğunuz kitapları kaydedebilirsiniz.

4.      Kütüphanem

Senelerdir kitap okuyup dev bir kütüphane hayalleri kuranlardan mısınız? Eğer öyleyseniz o kitapların düzeninin ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. En basitinden birçok kitap okumanıza rağmen sizden kitap önerisi istediklerinizde önce bir kitaplığıma bakayım diyorsunuzdur. İşte bu uygulama tüm kitaplığınızı düzenli olarak cebinizde taşıma imkânı sunuyor! Bu uygulamayla evinizdeki kitapları elektronik ortama kaydedebilir, aynı zamanda kitaplarınızı grup grup ayırabilirsiniz. Kitapları kaydetmek ise oldukça basit, barkodları okutmanız yeterli!

5.      Yazar Takibi

Hepimizin daha çok takip ettiği yazarlar elbet vardır. Şimdi takip ettiğimiz yazarların tüm içeriklerini aynı anda görebiliyoruz. Yazar Takibi uygulaması sevdiğiniz tüm yazarların yazılarına, makalelerine ya da röportajlarına tek bir pencerede ulaşmanızı sağlıyor.


Like it? Share with your friends!

38

Kitapseverlerin Kullanırken Keyif Alacağı 5 Uygulama

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format