Kendin Yap! #DIY-project


Evde kalmamızı gerektiren bu günlerde, zamanımızı güzel değerlendirip aynı zamanda yaratıcılığımızı kullanacağımız bir diğer seçenek ise DIY projeleri.

İlk projemizde ihtiyacımız olan şeyler çok basit. Kaynar su dolu bir kap, istediğiniz renkte ojeler ve süslemek istediğiniz kadar bardak.(Beyaz ve desensiz olması daha iyi olacaktır.)

Sıcak su dolu kaba istediğiniz renkte ojeyi(İlk denemeyi tek renk yapmakta fayda var.) döktükten sonra, bardağınızı suya batırmanız yeterli. Geriye sadece ortalama bir saat kurumasını beklemek kaldı. Fikir almak isterseniz internette ‘’DIY Marble Mugs’’ diye aratıp inceleyebilirsiniz.

Bir diğer DIY projesi ise, evde olan dergi veya gazetelerden kolaj yapmak. Tek yapmanız gereken kesmek ve yapıştırmak. Sayfa düzeni yaratıcılığınıza kalmış.

Son olarak evinizde mantar bardak altlığı varsa onu süslemeye ne dersiniz? Yapıştırıcı yardımıyla; renkli minik toplar, renkli veya halat ipler, eksik scrabble taşları, kahve çekirdekleri, hama boncuk veya aklınıza gelen farklı malzemeler kullanarak bardak altlıklarınıza minik dokunuşlar yapabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

15

Kendin Yap! #DIY-project

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format