Karadeniz’de Görmeniz Gereken 3 Yer


Ülkemizde herkesin bir gün mutlaka Karadeniz turu yapmak gibi bir hayali vardır. Bu hayal yeşiliyle büyüleyen ormanları ve kendine has insanlarından kaynaklanır kuşkusuz. İçine girdiğiniz an yeşilin her tonuyla karşılaşmanız size huzuru getirecektir.

Trabzon – Sümela Manastırı

Karadeniz’in başkenti olarak bilinen Trabzon ise duraklarımızın en renklisi. Şehrin bitmek bilmeyen temposu her zaman insana enerji veriyor. Size önereceğimiz yerlerin başında şüphesiz yüzlerce yıllık tarihe sahip olan Sümela Manastırı var. Manastır uzun süredir restore ediliyordu ve bu sene itibariyle ziyarete açıldı. Karadeniz’e gelip balık yemeden de dönülmez tabi. Şehrin taze balıklarını yemeniz için Kaan Olta Balık Restoran harika bir seçim olacaktır. Balığın yanında şehre özgü bir lezzet olan Akçaabat köftesini de yerinde yemenizi tavsiye ederiz.

Giresun – Mavigöl

Karadeniz’in derinlerine doğru gittikçe çok bilinmeyen ama doğasıyla büyüleyecek yerler de çıkıyor karşımıza, Giresun’da bulunan Mavigöl adındaki göl görenleri mest ediyor. Gölün berraklığının yanında bulunan şelale güzel bir manzarayı gözler önüne seriyor. Giresun’a gitmişken şehre özel Görele pidesini de yemeden olmaz tabii. Gidip görmenizi, küçük bir kaçamak yapmanızı tavsiye ederiz. Seveceğinizden şüphemiz yok!

Rize – Pokut Yaylası

Karadeniz denince akla ilk gelen yerlerden biri kuşkusuz Rize’dir. Rize’de gidilmesi gereken yerlerin başında Pokut yaylası gelir. Şehrin geçiminin büyük bölümünü üstlenen çay tarlaları ise görülmeye değer yerlerdir. Hem temiz havanın tadını çıkarırken bir yandan da yörenin lezzetlerini tatmak çok keyifli olacaktır.

Karadeniz’de Görmeniz Gereken 3 Yer

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format