Kampüs Hayatı İçin 5 Tavsiye


Her üniversiteye geçen öğrencin hayali; eğlenceli, dolu dolu bir kampüs hayatıdır. Biz de bu yazımızda kampüs hayatı için ufak tavsiyelerde bulunduk.

  • Kampüsteki Yeşil Alanlardan Faydalanmak

Eğer kampüsünüzde geniş yeşillik alanları ya da kamelyalar varsa günün her saati yorgunluk atmak ve arkadaşlarla sohbet etmek için mutlaka fırsatınız vardır. Renkli, eğlenceli bir kampüs hayatı olması herkesin hayalidir. Bunu sağlayan da üniversitenizin en uğrak mekanı olan yeşil alanlardır. Burada arkadaşlarımızla hatıra kalabilecek güzel fotolar çekilebilir, kampüs hayatımızı renklendirebilirsiniz. Tabii kampüsteki kafeleri de es geçmemek lazım; kışın içeride oturup sıcak çikolata içmek, yazın ise teras kısmında güneşin tadını çıkarabileceğiniz yerler varsa üniversite hayatı daha da güzel hale bürünüyor demektir.

  • Kütüphaneden Yararlanmak

Bölümden bölüme değişir tabii ki derslerde gereken kitap ihtiyacı fakat hangi üniversitede okursak okuyalım evimizdeki kütüphaneden çok daha fazla kaynağın bulunduğu kütüphaneler işimize çokça yarayabilir. Vize ve final haftaları asla yer bulamadığımız sürekli sabahladığımız kütüphaneler öğrencilik yıllarının en unutulmaz anılarından birisi olur. Gelecek yıllarda “Ah, şu kütüphanede az mı sabahladım!” diye yolumuz düşerse söylenebiliriz belki.

  • Kampüsün Spor Salonundan Faydalanmak

Hemen hemen her üniversitenin spor salonu vardır. Cüzi miktarlarla üye olup hatta bazı üniversitelerde ücretsiz üye olup spor salonlarını kullanabilirsiniz Eğer ki yaşadığınız yer de kampüse yakınsa başka spor salonlarına yüklü paralar vermektense bu imkanı çok güzel değerlendirmiş olursunuz. Hem fit kalmış hem de hesaplı spor yapmış oluruz.

  • Kampüste Bisiklet Sürmek

Bisiklet deyince büyükten küçüğe herkes bir mutlu olur. Kampüsünüzde derse gitmek, biraz kafa dağıtmak, rüzgarı hissetmek için yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi bisiklet sürmektir. Bir de kampüsünüzde değerlendirebileceğiniz bisiklet yolları varsa bu fırsatı kaçırmamanızı öneririm!

  • Ögrenci Kulüplerine Katılmak

Her üniversitede üye olunabilecek öğrenci kulüpleri vardır. Kulüplerin özellikle İstanbul’daki üniversitelerde daha aktif ve çeşitli olduğunu söyleyebiliriz. Hobi edinmek isteyenlere, farklı bir deneyim ya da bir şeyler öğrenmek isteyenlere uygundur. Kariyer anlamında kendini geliştirmek veya iletişimini güçlendirmek isteyenler için çok farklı etkinliklere imza atan kulüpler mevcuttur. Kampüs hayatını sıradanlıktan kurtarmak farklı şeyler deneyimlemek isterseniz öğrenci kulüpleri bir adım uzağınızda olacaktır.

Kampüs Hayatı İçin 5 Tavsiye

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format