İstanbul’un Survivor’ı: METROBÜS


Metrobüs son yıllarda hepimizin vazgeçilmezi oldu. Bununla birlikte elbet herkesin komik veya gergin bir metrobüs anısı vardır. Hem sefası hem de cefası olan bir ulaşım aracı metrobüs. Yaşanan bazı ilginçlikleri 6 maddede toplarlamaya çalıştık.

1) AKIŞINA BIRAK

Metrobüse her gün binlerce kişi biniyor. Daha doğrusu binmeye çalışıyor. Ama binerken herkes bir anda kapıya dayanıyor. Bence Viyana’nın kapılarına bu kadar dayanmamışızdır. Bir anda itilmeler başlar ve arada kaybolanların olduğu rivayet edilir. Ama aslında akışına bırakınca o akış sizi boş yerlere kadar taşıyabiliyor

.1

2) İNSANLARIN EVRİMİ

İnsanları en vahşi hallerini metrobüste gözlemleyebilirsiniz. Oturmak uğruna bir dedenin ve ya ninenin ışınlanabildiğini, herkesin birbirini ezebildiğini burada rahatça görebilirsiniz. İtilmenin ardından başlayan tartışmalar ise ayrı bir konu.

metrobusun-icixena

3) KALABALIK

Bazen İstanbul’un 15 milyonuyla aynı metrobüste olduğunuzu düşünebilirsiniz. Adım atacak bir yer bile olmuyor ama buna rağmen daha da binmeye çalışılması da bir ayrı garip oluyor.

3

4) DUR YOLCU!

Metrobüse binmek zor peki ya inmek? İnmek için büyük bir savaş vermek gerekiyor. Büyük bir kalabalığı aşıp ışığa ulaşman gerek. Kapıya ulaşınca “Seni yendim İstanbul!” diyebiliyorsunuz ama sadece bir sonraki metrobüse kadar.

5) İLERİDEKİ BOŞLUK

Metrobüse binecek birisi ileride bir boşluk olduğunu herkesin oraya ilerlemesini söyler binebilmek için. Ama o boşluk ayrı bir rivayettir. İçerideki kimse o boşluğu göremez. Gizemli bir diyar sanki o ilerideki boşluk.

bos

6) VAZGEÇİLMEZ

Metrobüs hakkında böyle şeyler yaşanıyor ama bağımlılıkta yapmıyor değil. En çok tercih edilen ulaşım aracıdır ve bazen özlediği de olabiliyor. Örneğin ben 34A ya binmeyi cidden özledim.

 

DİPNOT

Metrobüs ayrı bir diyar sanki. Benim televizyonculara önerim: Yarışmacıları ıssız bir adaya götüreceğinize metrobüse bindirmeniz. Bunun çok daha zorlayıcı olabileceğini düşünüyorum.

 

 

 

cagataybanner

İstanbul’un Survivor’ı: METROBÜS

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format