İstanbul’da Gidilmesi Gereken 10 Mekan


Sosyal hayatımızın olmazsa olmazıdır arkadaşlarla ya da sevgiliyle dışarı çıkmak. Dışarı çıkmaya karar verildiğinde ikinci aşamaya geçilmiştir: “Nereye gidelim?” İşte bu soruya cevap olabilecek 10 mekan.

1) Brasserie Bomonti

Ortaköy sahilinde yer alan Brasserie Bomonti, harika manzarası, yiyecek-içecek çeşitliliği ve şık dekorasyonuyla uğranması gereken yerlerden biri. Pub tarzı, manzaralı bir yer arıyorsanız Brasserie Bomonti iyi bir tercih olacaktır.

bomonti

2) James Joyce Irish Pub

Taksim’de yer alan bu mekan adından da tahmin edilebileceği gibi tam bir İrlandalı. Bar koltuklarında oturup Premier League izleyerek, İrlanda’nın meşhur Guiness birasını içerek veya yanınızdaki İngiliz ve İrlandalı turistlerin konuşmalarıyla bir an kendinizi Birleşik Krallık’ta bulabilirsiniz.

james-joyce

3) Nardis Jazz Club

Eğer jazzı seviyorsanız İstanbul’da gitmeniz gereken yer Nardis Jazz Club’tır. Galata’da yer alan bu mekanın özelliği, canlı jazz performansları.

nardizjazzclub

4) Cup Of Joy

Bebek’te yer alan Cup Of Joy, kahve tutkunları için biçilmiş kaftandır. Bu butik kahveciden içeri girer girmez buram buram kokan kahve kokusu sizi mest eder. Değişik demleme teknikleri ve ithal olarak getirilen kahve çekirdekleriyle tercih sebebidir. Cold brewları ve Cortadoları mükemmeldir.

cupofjoy

5) Limonlu Bahçe

Limonatasıyla ve bahçesiyle Taksim’de gidilebilecek mekanlardan biridir Limonlu Bahçe. Mekan adını, bahçesindeki limon ağaçlarından alır. Özellikle ilkbaharda bahçesi harika olur. Sakin bir yer arıyorsanız güzel bir tercih olacaktır Limonlu Bahçe.

limonlubahce

6) Aşşk Kahve

Manzarasıyla ve tatlılarıyla öne çıkan bir mekan Aşşk Kahve. Kuruçeşme’de tam boğazın kenarında yer almasından dolayı harika bir manzaraya sahiptir. Aşk-ı Memnu isimli tatlısı ise bu mekanın favorilerinden.

asskkahve

7) J’adore Chocolatier

Eğer çikolatayı seviyorsanız (Kim sevmez ki?) adresiniz J’adore Chocolatier olmalı. Asmalımescit’te bulunan bu küçük mekanın kapısından girer girmez o kakao ve tereyağı kokusu sizi sizden alır. Beatrice adlı tatlıları ve sıcak çikolataları mükemmeldir.

jadorechocalatier

8) Emirgan Sütiş

İstanbul’un en popüler kahvaltı mekanıdır herhalde. Önünde araba kuyruğu hiç eksik olmaz. Manzarasıyla, bahçesindeki kocaman çınarlarıyla ve kaliteli kahvaltısıyla tercih sebebidir.

emirgansutis

9) Bosphorus Brewing Company

Beşiktaş Gayrettepe’de yer alan bu mekanın özelliği butik biraları. Kendi imalatları olan biraların tadı gayet güzel, özellikle Karbon Stout önerilenler arasındadır. Bu barda da Anglosakson esintileri görmek mümkün.

bosphorusbrewing

10) Pierre Loti

İstanbul’un en meşhur yerlerinden biridir Pierre Loti. Adını, mekanın müdavimi olan ünlü yazar Pierre Loti’den alır. Eşsiz manzarası için gidilesi bir yerdir. Teleferikle ulaşımı mekanı daha da çekici yapar. Yiyecek ya da içecek olarak pek bir şey sunulmasa da çayı ve Türk kahvesi manzara ile gayet güzel gitmektedir.

pierreloti

 

 

 

 

emrebanner

İstanbul’da Gidilmesi Gereken 10 Mekan

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format