Interrail ile Gezilmesi Gereken 5 Ülke


Çoğu gencin hayali Dünya’yı gezmek, görmedik yer bırakmamaktır. Kurumlar, gençlerin bu hayallerini gerçekleştirmek adına uluslararası birçok program yapıyorlar. Bunlardan biri de Interrail. Interrail, Avrupa Demiryolları İşletmeleri tarafından uygulanan, gezginlere ucuz ulaşım olanağı sağlamayı amaçlayan bir pass bilet uygulamasıdır. Aynı biletle, istenen yerde ve zamanda, istenen trene binme olanağı sağlar. 30 Avrupa ülkesinde geçerli olan bu programla gezginler Dünya’yı görme fırsatı yakalıyorlar. Ben, bu 30 ülke arasından gezilmesi gerektiğini düşündüğüm 5 ülkeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

1) İNGİLTERE

Yurtdışı denince aklımıza en başta gelen ülkelerden biridir İngiltere. Sosyal hayatı, müzeleri, kültürel mekanları her zaman insanları cezbetmiştir. İngiltere, güzel atmosferi sayesinde Interrail programıyla Dünya’ya açılan gezginlerin tercih ettiği ülkelerin başında geliyor.

2) ALMANYA

Müzeleri olsun, tarihi mekanları olsun, her yönüyle gezginleri kendine çeken Almanya, tarihi, keşfedilmek için bekleyen sokakları ve müzeleri ile birçok gezgini kendine çekiyor. Almanya denilince akla ilk gelen şehirlerden biri olan Berlin’de çok sayıda Türk bulunduğundan kaybolduğunuzda size yardım edecek bir Türk vatandaşı bulma olasılığınız oldukça yüksek.

3) İTALYA

Kartpostal gibi bir ülke olan İtalya’yı gezerken ara sokaklarının güzelliği sayesinde yolunuzu kaybetmeniz çok normaldir. Aşıklar şehri olan Venedik’e gidip tarihi şehrin fotoğraflarını çekmek ve müzeleri keşfetmek, yapılabilecek keyifli şeylerden yalnızca birkaçı.

4) İSPANYA

İspanya, kültürel farklılıkları, Flamenko dansı, festivalleri ve lezzetli mutfağı ile çok fazla sayıda turisti bünyesinde barındıran bir ülkedir. Uzun sahilleri ve her daim güneşli bir havaya sahip olması nedeniyle gelen turistlerin plajlarda rahatlayabilecekleri, keyifli vakit geçirebilecekleri ve gezginlerin oldukça fazla tercih ettiği bir ülkedir.

5) İSVİÇRE

Turistik açıdan çok büyük önem taşıyan İsviçre, müzeler konusunda oldukça gelişmiş bir ülkedir. Çok büyük bir alana sahip olmamasına karşın bünyesinde 600’den fazla müze barındırmaktadır. Müzelerin dışında Alp Dağlarının zirveleri, lezzetli mutfağı ve çağdaş sanat konusundaki donanımı ile çoğu gezginin yolunun düştüğü ve düşeceği bir ülkedir.

 

 

pinarbanner

Interrail ile Gezilmesi Gereken 5 Ülke

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format