İkiye On Kala Röportajı


Grubun oluşması, ismin ortaya çıkması ve şarkılarınızı dinleyici ile buluşturma süreci nasıl gelişti?

İkiye On Kala, bir proje olarak değil tamamen refleks olarak ortaya çıktı. Bundan dolayı hiçbir süreç planlı ilerlemedi. İlk zamanlar Uğur Uras’ın evde yaptığı kayıtlar, daha sonraları grupça yapılan kayıtlar düzensiz ve plansız bir şekilde paylaşıldı. Grup ismi üzerine konuşulmadı, o süreçte koyabileceğimiz en doğru ve anlamlı ismi koymaya çalıştık.

Yazdığınız sözlerde gençler gerçekten kendini bulabiliyor. Yazarken kendinizi mi baz alıyorsunuz yoksa dinleyiciye hizmet etme gereği mi duyuyorsunuz?

Yazmak, bizim için bir dışa vurum biçimidir dolayısıyla öngörülemez ve kontrol edilemez. Yazarken onu kime okutacağınızı düşünmezsiniz. Yaşar, düşünür ve aktarırsınız. Eserlerimiz de böyle temeller üzerinde şekilleniyor.

Sadece bir şarkıya klip çekebilecek olsaydınız hangi şarkınızı seçerdiniz?

 “Üzgünüm Bu Defa Pek Hoş Değil Konu”

İlerlediğiniz bu yolda rol model aldığınız biri ya da birileri var mı?

Her zaman müzik dinleriz ve sevdiğimiz, etkilendiğimiz isimler vardır fakat özel olarak idolümüz ya da olmak istediğimiz biri yok.

Özellikle konser vermek istediğiniz bir şehir var mı?

Şartlar uygun olduğu sürece her yere gitmek istiyoruz. Bizi ve şarkılarımızı seven, sözleri bağırırken aynı duyguları hissedebildiğimiz insanlarla bir arada olmak bizi mutlu ediyor.


Like it? Share with your friends!

30

İkiye On Kala Röportajı

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format