Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken 8 Bilim Kurgu Film


1) INTERSTELLAR (YILDIZLARARASI)

Yıldızlararası, Christopher Nolan tarafından yönetilen epik bilim kurgu türündeki 2014 yapımı bir film. Bir takımın bir araya gelerek yeni yaşam alanı arayışına girmesini anlatıyor.

11

2) INCEPTION (BAŞLANGIÇ)

Zamanlar arası yolculuk yapmak isteyenler için Başlangıç, Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilim kurgu türündeki en iyi filmlerden biridir. Filmi tam anlamıyla algılayabilmek için birkaç kez izlemek gerekebiliyor.

22

3) GRAVITY (YERÇEKİMİ)

Gravity, yönetmenliğini Alfonso Cuarón’un üstlendiği bilim kurgu gerilim ve dram türünde üç boyutlu bir film. İki astronotun yaşam mücadelesini ele alan bu film gerçekten izlerken sizleri ekran başından alamıyor.

 33

4) INDEPENDENCE DAY (KURTULUŞ GÜNÜ)

Kurtuluş Günü, 1996 yapımı ABD bilim kurgu filmi. Başka gezegenden gelen canlılar ile biz insanlar arasında yaşanan olayları ele alıyor.

444

5) LUCY

Beyninizin %10’unundan fazlasını kullanırsanız neler yapabilirsiniz? Lucy, Luc Besson’un yönettiği 2014 yapımı Fransız bilim kurgu filmi. Kesinlikle çok yaratıcı, izlerken keyif veren bir film.

kkklucy

6) PRESTIGE

Temasında sihir yatan Prestij, yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı 2006 yılı ABD – Birleşik Krallık ortak yapımı bir film. İki sihirbaz insanın arasında yaşanan olayları konu ediyor.

 presss

7) THE BUTTERFLY EFFECT (KELEBEK ETKİSİ)

Kelebek Etkisi, 2004 yılı ABD yapımı bir dram, bilim kurgu ve gerilim filmi. Geriye dönüp değiştirmek istediğiniz bazı olaylar vardır hayatınızda. Peki değiştirdiğimiz olaylar şimdiki hayatımızı nasıl etkiler? Film, aldığımız her kararın hayatımızı nasıl değiştireceğini gözler önüne seriyor.

kalemlikkk

8) ARRIVAL (GELİŞ)

Arrival, Denis Villeneuve tarafından yönetilen ve senaryosu yazar Ted Chiang’in Story of Your Life adlı kısa hikayesinden uyarlanan 2016 yapımı Amerikan bilim kurgu filmi. Oldukça ilginç işleyen film, ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks’in hikayesini anlatıyor.

kalemlik

 

 

 

yazar-banner-kaan

Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken 8 Bilim Kurgu Film

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format