Hayallerden Gerçeğe | Unutursam Fısılda


Senaristliğini ve yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı dram-romantik türündeki film, yerli yapımlarımız arasında adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

Film, Tarık ile kurduğu hayaller sonucu İstanbul’a giden Ayperi’nin şöhret yıllarını, hayalleri için terk ettiği kasabaya dönüşünü ve geçmişi ile hesaplaşmasını ele alıyor. Farah Zeynep Abdullah (Ayperi), Mehmet Günsür (Tarık) ve Kerem Bursin (Erhan) gibi genç, dinamik ve yetenekli oyuncular yer alıyor filmde. Genç oyunculara ise Hümeyra, Işıl Yücesoy gibi kendini kanıtlamış, başarılı oyuncular eşlik ediyor. Filmin akışı ve olay örgüsü o kadar iyi işlenmiş ki, bir yandan ‘olumsuz örnek olabilecek davranışlar’ ile güldürüp bir yandan dramatik konuşmalar ve etkileyici müzikler ile ağlatmayı başararak sizi duygu seline sürüklüyor. Nostalji sevenler için 70’lere güzel bir yolculuk yapma şansı veriyor. Gerek oyunculuğu, gerek güzelliği, gerekse sesi ile olağanüstü bir performans sergileyen Farah Zeynep Abdullah’a ayrı bir parantez açmak lazım. Zorlu bir ses sınavından geçen Farah, çekimlerden sonra şan dersi almaya başlamış. 10 gün süren şan dersinden sonra stüdyoya giren oyuncu Kenan Doğulu’nun hazırladığı 10 şarkından 6’sını okumuş. Filmin soundtrackı olan ve güzel oyuncunun seslendirdiği “Gel Ya Da Git’’ isimli şarkı, internette hatırı sayılır bir dinlenme rekoruna ulaştı ve seyirciden tam not aldı. Ayrıca Türkiye’de ki ilk filmi olan Kerem Bursin’in de iyi bir iş çıkardığı söylenebilir.

Film aslında bize hayat hakkında bazı sorular yöneltiyor; Kardeşiniz bile olsa hayatınızı çalan birisini affedebilir misiniz? Sevgi, nefreti yenebilir mi, yoksa içimizdeki nefret ölene dek bizimle kalır mı? Bir gün unutulacak olmak insanı korkutur mu ? Aşkınız ve hayalleriniz için ailenizi, hayatınızı geride bırakacak cesaretiniz var mı? Bütün bu sorular ve hatta daha fazlası filmin içinde saklı ve yanıtlar, sizin onları bulmanızı bekliyor. Kendinizle yüzleşeceğiniz ve kim olduğunuzu yeniden keşfedeceğiniz Unutursam Fısılda, sinemada sevenlerini bekliyor.

Hayallerden Gerçeğe | Unutursam Fısılda

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format