Hala İzlemediyseniz Buyrun: Bird Box


Yayınlandığı haftada 45 milyon Netflix hesabı üzerinden izlenilerek, platform içinde ilk yedi günde en çok izlenen içerik rekorunu kıran Bird Box!

Josh Malerman’ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Ana karakterimiz Malorie’nin iki çocuğuyla beraber hayatta kalma mücadelesini anlatan filmde olaylar, dünyanın her tarafında birçok insanın aniden intihar etmesiyle başlıyor. En başta bu intiharların sebebi biyolojik bir saldırı sanılsa da durum düşünülenden çok farklıdır. Toplumu kaosa sürükleyen şey aslında görünmeyen bir varlıktır. İnsanlar ona baktığı anda en büyük korkularını görüyor ve kendilerini öldürüyorlar hem de ateşin içine girmek, kafalarını camlara vurmak, otobüsün önüne atlamak gibi acımasız şekillerde. Biz de bu olayların başlangıcından 5 yıl sonra hayatta kalan Malorie’nin çocuklarıyla güvenli bir yer arama sürecine şahit oluyoruz. Tahmin edeceğiniz gibi bu süreçte tehlikeli olan tek şey var o da görmek. Sizce bu uğursuz varlığın etkisi altına girmemek adına gözleri bağlı bir şekilde mücadele ederlerken geliştirdikleri duyuları sayesinde çıktıkları bu yolda başarılı olabilecekler midir? Eminim ki bu sorunun cevabını öğrenmek için filmi tek solukta izleyeceksiniz.

Malorie karakterine Sandra Bullock’un hayat verdiği filmin yönetmen koltuğunda Susanne Bier oturuyor. Bu arada filmi çok beğenip etkisi altında kalanlardan bazıları Bird Box Challenge adı altında gözleri kapalı bir yerlere gitmeye veya bir şeyler yapmaya çalışırlarken kendilerine zarar verdiler. Bu olay o kadar büyüdü ki Netflix bu konu hakkında bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Böyle tehlikeli işlere kalkışmamanız dileğiyle iyi seyirler!


Like it? Share with your friends!

35

Hala İzlemediyseniz Buyrun: Bird Box

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format