Geçtiğimiz Yıla Damgasını Vuran 6 Film


1- Deadpool

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran ve adından oldukça söz ettiren film, şüphesiz Deadpool oldu. Deadpool’u diğer karakterlerden farklı kılan ve sevdiren şey ise kendisinin bir hayali karakter olduğunun farkında olup izleyiciye seslenmesi. Kahkaha, aksiyon ve romantizm dolu olan bu film; diğer Marvel filmlerine yapılan göndermeler ve muhteşem kostümlerin yanında efekt ve müzikler açısından da bir çok Marvel filmini geride bırakmış gözüküyor.

kalemlikaa

2- Dağ 2

İlk filmiyle dillerden düşmeyen ve büyük yankı uyandıran film, Amerikan aksiyon filmlerini hiç aratmıyor. Tamamı Türkiye üretimi olan silahlarla çekilmiş filmi izlemekle kalmayıp adeta yaşıyorsunuz. Vizyona girdiği tarihten beri tüm koltukları doldurmayı başaran filmin IMDB üzerinden 80 bin kişilik oylama sonrası puanı: 9.9!

kalemlikaq

3- X-Men: Apocalypse 

En çok devam filmi çekilen X-Men’in kurgusunun giderek daha mükemmel hâle geldiğini, bu filmde belirgin bir şekilde görebiliyoruz. Yönetmenliğini Bryan Singer’ın yaptığı X-Men: Apocalypse, birçok mutantın özelliğini kendinde toplayan, en eski mutant Apocalypse’i (Oscar Isaac) konu alıyor.

sss

4- Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerelerde bulunurlar?

Özellikle Harry Potter hayranlarının merakla beklediği film, Harry Potter kitaplarından 70 yıl önce yazılmış olan Newt Scamander’ın New York’ta yaşadığı maceraları konu alıyor. Şimdi sizlerin de kafasında iki soru var: Fantastik Canavarlar nelerdir ve nerede bulunurlar?

kalemlikğ

5- Cehennem

Dan Brown’un Aynı isimli kitabından uyarlanan film, “Melekler ve Şeytanlar” ve “Da Vincinin Şifresi” filmlerinden sonra serinin üçüncü filmidir. Başrolünü diğer iki filmde olduğu gibi Tom Hanks’in üslendiği filmin son sahneleri İstanbul’da; Kapalı Çarşı, İstanbul Üniversitesi ve Yerebatan Sarnıcı’nda çekildi.

kalemlikşi

6- Sihirbazlar Çetesi 2 

İlki 2013 yılında seyirciyle buluşan ve büyük yankı uyandıran filmin ikincisi bir önceki kadar başarılı olmasa da yinede illüzyon ve gizem meraklılarını ekran başına toplamayı başardı. Filmin yönetmenliğini Jon M. Chu üstleniyor. Kadroda ilk filmden J. Daniel Atlas olarak tanıdığımız Jesse Eisenberg’e; Mark Ruffalo, Dave Franco, Woody Harrelson, Lizzy Caplan ve Michael Caine eşlik ediyor.

kalemlikğiii

 

 

 

 

yazar banner Fatih

Geçtiğimiz Yıla Damgasını Vuran 6 Film

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format