Galatasaray’da Yeni Dönem


Akhisar Belediyespor’da 2011-2014 yılları arasında görev yapan ve 126 maçın 52’sinde sahadan galip ayrılarak Türkiye futbolunda kendine bir yer edinen Hamza Hamzaoğlu, İtalyan teknik direktör Prandelli’nin istifasından sonra geçtiğimiz günlerde Galatasaray’ın başına getirildi. 6 Aralık gecesi oynanan Galatasaray – Akhisar Belediyespor maçında eski takımına karşı sahaya çıkan Hamzaoğlu, 2-1’lik skorla ikinci maçında da sahadan galip ayrılmasını bildi.

Prandelli’nin çok eleştirilen taktiksel hatalarını ve camiadan gelen tavsiyeleri göz önünde bulunduran Hamzaoğlu, iki maçta da Galatasaray’ı 4-4-2 taktiğiyle sahaya sürdü. Takımın bu taktikle daha istekli ve ileriye dönük oynaması, pas alanları yaratarak daha fazla gol pozisyonuna girmesi de kaçınılmaz oldu. Takımın Fatih Terim’den sonra ilk defa bu kadar istekli top oynaması, taraftarı oldukça memnun etti.

Prandelli yönetiminde Şampiyonlar Ligi’nde arka arkaya 3 maçta da kalesinde 4 gol gören Galatasaray’dan sonra, Hamza Hamzaoğlu yönetimindeki istekli ve ruhlu takım, bütün Galatasaray taraftarlarını heyecanlandırmış görünüyor ve ileriki dönemler için umut vadediyor.

 

Galatasaray’da Yeni Dönem

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format