En İyi Öğrenci Şehirleri


Yurt dışında kaliteli bir eğitim almanızı yardımcı olurken aynı zamanda öğrencilik hayatınızın da unutulmaz geçmesini sağlayacak dünyanın en iyi öğrenci şehirlerini sizin için derledik.

Londra

Listenin başında dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı Londra, her sene dünyanın dört bir yanındaki ülkeden gelen yüz binlerce öğrenciyi ağırlıyor. Dünyanın en popüler metropollerinden biri olan şehir; çok kültürlü yapısı, gelişmiş teknolojisi, aratan iş sahaları, mesleki ve sosyal fırsatları ile öne çıkıyor.

Tokyo 

Dünyanın en kalabalık ve en yoğun şehirlerinden biri olan Tokyo, günümüzde büyük bir finans merkezi olmasının gerektirdiği iş ve staj olanakları ile uluslar arası öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biri. Dünyanın en büyük yatırım bankaları, sigorta şirketleri, ulaşım, medya ve elektronik sektörlerinin merkezi durumunda olan Tokyo; gece hayatı, egzotik yemek kültürü, muazzam manzaraları ve canlı şehir yaşamı ile listenin başlarında yerini alıyor.

Melbourne 

Dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında yer alan Melbourne, Avustralya’nın kültür başkenti olarak bilinmektedir. Çok kültürlü yapısı,sanatsal aktivitelerin bolluğu,moda ve film sektöründeki gelişmişliği ile uluslar arası öğrencileri çeken Melbourne, aynı zamanda spor şehri olarak bilinmektedir.

Montreal 

Uluslararası alanda birçok kültüre ev sahipliği yapan bir diğer şehir ise Kanada’nın ikinci büyük kenti Montreal. Kültür çeşitliliğinin dile de yansıdığı ülkede resmi dil olarak hem İngilizce hem de Fransızca kabul ediliyor.Renkli şehir yaşamının sağladığı kültürel etkinliklerin çeşitliliği ve gelişen endüstri ile de öğrenciler için cazibe merkezi haline gelmiş bir şehir.

Berlin 

Son yıllarda, moda, müzik,sinema ve sanat alanlarında, New York ve Londra’ya rakip olan Berlin, dünyanın en iyi öğrenci şehirleri arasında yer alıyor. Finans, teknoloji, mühendislik,bilim ve yenilenebilir enerji gibi alanlarda yürüttüğü çalışmalarla öne çıkıyor.Girişimcilik desteği ile Avrupa’da öncü araştırma ve yatırımlara imza atan Berlin’in popüler olmasının bir diğer sebebi ise Almanya hükümetinin üniversitelerde sunduğu ücretsiz eğitim.

Seul 

Uluslar arası alanda isim yapmış üniversitelere ev sahipliği yapan Güney Kore’nin başkenti Seul, öğrencilere pek çok avantaj sağlıyor. Seul’un en öne çıkan özelliği ise mezunlarından hemen hiçbirinin mezuniyet sonrası iş bulma konusunda sıkıntı yaşamaması. Birçok şirket, mülakatlar sırasında Seul’daki üniversitelerinden mezun olan öğrencilere öncelik veriyor. Şehrin canlı ve hoşgörülü yaşamı da onu öne çıkaran bir başka etmen.

Boston 

Dünyanın önde gelen akademik kurumlarından Harvard Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Massachustts Instituteof Technology ve Boston Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. İlham verici akademik atmosfere sahip olan şehir, son yıllarda büyük bir ivme kazanarak, özellikle eğitim ,sağlık, finans ve teknoloji alanlarında Amerika’da önemli bir merkezi konuma gelmiştir. Doğa güzellikleri ile de oldukça çekici bir konumda olan Boston; sanat, siyaset ve kültür merkezi olmasıyla da öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biridir.

Tilburg

Amsterdam ve Rotterdam gibi Hollanda’nın daha büyük ve turistik şehirlerine kıyasla küçük sayılabilecek şehri Tilburg ev sahipliği yaptığı Tilburg University ile en çok tercih edilen öğrenci şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. İngilizce eğitim verdiği iktisadi ve idari bilimler, sosyal bilimler, iletişim ve kültür alanlarında öne çıkan üniversite akademik kadrosuyla dünya çapında tanınıyor.Refah seviyesinin yüksekliği, yaşamın diğer yerlere göre daha uygun olması ve konumu da Tilburg’u öne çıkaran diğer özellikleri.


Like it? Share with your friends!

25

En İyi Öğrenci Şehirleri

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format