Emmy’de Büyük Gurur!


Emmy Ödülleri Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi’nin ABD dışında yayınlanan televizyon yapımlarının en iyilerinin seçildiği ödül törenidir. Uluslararası Emmy adayları bu yıl Türkiye’nin de içinde olduğu yirmiyi aşkın ülkeden seçildi.  

Dün gece 47’ncisi gerçekleşen Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Türkiye’yi puhutv’de yayınlanan Şahsiyet dizisindeki Agah Beyoğlu rolüyle Haluk Bilginer temsil etti.

Şahsiyet; başrollerinde Haluk Bilginer ve Cansu Dere’nin, senaryosunda Hakan Günaydın’ın, yönetmen koltuğunda ise Onur Saylak’ın oturduğu belki de Türk dizi tarihinin en iddialı yapımlarından biridir. Emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu, İstanbul’da sıradan bir yaşam sürmekteyken Alzheimer teşhisiyle tüm hayatı bir anda değişmeye başlar. Alzheimer olduğunu öğrenen Agah, hayatı boyunca öldürmeyi düşündüğü insanları öldürürse Alzheimer yüzünden bunu unutacağı ve geriye dönüp bakmayacağını düşünür ve bunu bir fırsat olarak görür. Bu karar istifanın eşiğinde olan cinayet bürosu amirliğindeki Nevra’nın da planlarını değiştirecektir. 

Sürükleyiciliğiyle insanları kendine hayran bırakan dizi, Haluk Bilginer’in “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Emmy ile ödüllendirilmesiyle ilgileri tekrar üzerine çekti. 

Tüm adıyla Nihat Haluk Bilginer, Türk oyuncu ve tiyatro yönetmeni olarak bilinir. İngiltere ve Türkiye kapsamında rol aldığı oyunlar ve filmlerle birçok ödülün sahibi olan oyuncu, Tiyatro Stüdyosu’nun kurucuları arasında yer almış ve 1996’da Oyun Atölyesi’ni kurmuştur. 

Bilginer, Emmy Ödülleri’nde mutluluğunu şu sözlerle paylaştı: “Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok bu ödül Türkiye’ye gittiği için mutluyum. Çok severek ve beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.”

Emmy’de Büyük Gurur!

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format