Ege Rotası


Yaz ayları gelince, akıllarda Ege sahilleri canlanır. Ilık bir esinti, eşsiz deniz kokusu, yazlık elbiseler… İşte tüm bunları size sunacak Ege’de uğrak noktalarınız olacak duraklar:

İzmir-Urla

İl merkezinin yanı başında olmasına rağmen şehrin karmaşasından ve stresinden uzak olan Urla, özellikle kalabalıktan kaçan İzmirlilerin baş tacı. Ege Bölgesi’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olup tarihi dokusu, canlı sokakları ve doğallığıyla görenlerin kalbine taht kuruyor!

İzmir-Çeşme

Çeşme, İzmir’in gözde ilçelerinden biri. Mavi bayraklı plajları, sınırsız eğlence hayatı ve daha birçok özelliğiyle yerli ve yabancı turistlerin odağında bulunuyor. Yolunuz düştüğünde Alaçatı Beldesi’nin tarihi sokaklarında gezmeyi ve Sakız Adası’nda bir gün geçirmeyi unutmayın!

Aydın-Kuşadası

Ege’de kuytu köşede kalmış, ancak yine de yaz ayları tatilcilerin tercihlerinde üst sıralarda bulunan Kuşadası, Milli parkları, tarihi alanları ve muhteşem plajlarıyla ünlü. Ayrıca konumu nedeniyle İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi ve meşhur Şirince Köyü’nü de ziyaret etmeniz mümkün.

Muğla-Bodrum

Akıllarda beyaz kireç kaplı taş evleri ve mavi kapı pencereleriyle canlanan Bodrum, Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinden biri. Bodrum kalesi, Bodrum Sualtı Müzesi, Dünyanın (Antik Çağların) Yedi Harikası’ndan bugüne ulaşabilmişmiş tek eser olan Halikarnas Mozelesi gibi önemli eser ve müzelerin yanında sakin sahilleri, hareketli sokaklarıyla tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verecek!

Muğla-Marmaris

Türkiye’nin en önemli tatil merkezlerinden Marmaris, özellikle yabancı turistlerin odağında. Yaz aylarında artan coşku ve sabah saatlerine dek devam eden eğlencelerine kendinizi kaptırmamanız mümkün değil! Tüm bunların yanında Kızkumu Plajı, Baca Su Altı Mağarası, Selimiye Köyü, Kleopatra Adası gibi doğal güzelliklerini ve yol üstünde bulunan Muğla’nın Ula ilçesine bağlı sakin şehir Akyaka’yı da aklınızın bir köşesine not etmeyi unutmayın.


Like it? Share with your friends!

22

Ege Rotası

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format