Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Cafe de Papel

Bu hafta, La Casa de Papel dizisi konseptli “Cafe de Papel” isimli bir kafeye gittik. Kafenin iç kısmı çok güzel döşenmiş. Dekorunda eski oturma grupları, taşlı avizeler ve nostaljik objelere yer verilmiş. Kafenin yeşillikler içindeki bahçesi de nefes alınacak bir kaçış noktası diyebiliriz. Ayrıca, mekanda gün boyu dizide çalınan şarkılar çalınıyor ve her masaya dizideki karakterlerin takma adları yazılmış. Mekanın yiyecek içecek fiyatları oldukça uygun ve ürünleri de leziz. Cafe de Papel’in arkadaşlarınızla buluşup sohbet edebileceğiniz veya tek başınıza da vakit geçirebileceğiniz keyifli bir mekan olduğunu söyleyebiliriz.

Kitap – Otomatik Portakal

Otomatik Portakal, Anthony Burgess tarafından yazılmış oldukça başarılı distopik bir eserdir. Eser, 15 yaşındaki Alex’in çalkantılı gelişimini konu almaktadır. Toplumsal  yapıyı şiddet yanlı bir karakterle, sert bir dille eleştiren eser, ilgisiz aile yapısını ustalıkla incelemeyi başarıyor. Alex’in yeni dönem müziğine ve gençlerine yaptığı sert eleştiriyse günümüzdeki toplum yapısını özetler nitelikte. Genel hatlarıyla bakacak olursak kendine has atmosferi, nefret dolu anlatımı ve harika sunumuyla Otomatik Portakal distopya dünyasının en iyilerinden biri olduğunu kanıtlıyor.

Film – 10 Things I Hate About You

Kafanızdaki ergen lise filmleri kalıplarını yıkmaya hazır mısınız? Kuralcı bir babanın kızları üzerindeki baskısı sonucu doğan bir iddia ve bu iddianın aşka dönen serüveni sizlerle! Klasik Amerikan liselerindeki zengin erkekler, kıyafet seçimleri ve dış görünüşleri ile bu erkekleri peşlerinde koşturan kızlar, diğer tarafta ise gerçek sevgiyi arayan veya aşktan umudunu kesmiş gençler. Çok tanıdık değil mi? Yaklaşık 100 dakikalık bu filmi izlerken senaryoyu az çok kafanızda canlandırabileceksiniz ancak yine de gözlerinizi ayıramayacağınızı garanti ediyoruz!

Dizi – You Me Her

Orta yaş bunalımına girmiş çocuksuz bir çiftin aralarındaki heyecanı kaybettiklerine hemfikir oldukları dizide sizi oldukça rahatsız edecek sahneler bulunabilir. Her şey bir üniversite öğrencisi ile gizlice karısını aldatmaya çalışan bir kocanın bu çapkınlığını eline yüzüne bulaştırmasıyla başlıyor ve olanlar oluyor. Bakalım Izzy, Emma ve Jack bu sansasyonel aşklarını önce kendilerine ve birbirlerine, sonra çevrelerine nasıl yansıtacaklar? Netflix’te 4 sezonunu da rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Sergi – Lens’19: Görülen Şeyler

Sena Çakırkaya küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergi, fotoğrafın teknik ve kavramsal sınırları üzerine düşünen, onu bir deney alanı olarak ele alan sanatçılara ve onların çalışmalarına odaklanıyor. Fikir ve üretim arasındaki mesafeyi ortadan kaldıran, hayal gücü ve özgün düşünceye alan yaratan çalışmalar sergide tek vücutta can buluyor. İlgilisini kendine hayran bırakacak bu sergiyi Karaköy Mixer’de 17 Ekim – 30 Kasım 2019 tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz!

Konser – Yüzyüzeyken Konuşuruz

Alternatif müziğin sevilen ve öncü gruplarından Yüzyüzeyken Konuşuruz, güzel performansı ve sevilen şarkılarıyla 3 Kasım 2019’da Volkswagen Arena’da sevenlerini bekliyor! Herkese iyi eğlenceler dileriz!

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format