Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe-Dem Moda

Bu haftanın rotası belli: Dem Moda. Mekana girdiğinizde dekorasyona bayılacaksınız; lambalar çaydanlıklardan, duvarlar ise kahve bardaklarından dekore edilmiş. Masalar birbirinden yeterli düzeyde uzak ve rahat oturma alanlarına sahip. Hem içeride hem dışarıda oturma seçeceği var. Dışarıda oturup moda tramvayının geçişini çayınız eşliğinde izleyerek nostalji yaşayabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından farklı çayları deneyebilirsiniz. Fakat sadece çay içip dönerseniz mekana haksızlık etmiş olursunuz. Çoğu yerde bulamayacağınız değişik tatlıları mutlaka denemelisiniz. Lotus bisküvi ile kurutulmuş portakal kabuğunu birleştirme fikri ya da bezeden cheesecake tabanı yapma gibi değişik kombinasyonlara bayılacaksınız. Tabi çay deyince yanına simit kaçınılmaz bir ikili. Simit kış ya da simit graten gibi birçok simitle hazırlanan alternatifleri deneyebilirsiniz. Ayrıca unutmadan söyleyelim “Dokuz demlik sonra bir demlik de bizden olsun kampanyası” kapsamında kartları var. Her demlikte işaretleyerek onuncu çayınızı ücretsiz alabilirsiniz. Şimdiden afiyet bal olsun.

Film-Scent Of A Woman

Efsaneler efsanesi Al Pacino’nun müthiş oyunculuğunu bir kez daha gözler önüne seren müthiş bir yapıt. Üniversite hazırlık sınıfı öğrencisi Charlie okul ücretini karşılamak için kör emekli bir subay olan Frank Slade’e bakıcılık yapmaya başlar. Film ikilinin dostluğunu anlatırken yeri gelir hüzünlendirir, sorgulatır yeri gelir içinizi ısıtır. Yakın zamanda Netflix’e gelmesiyle beraber bu hafta bu filmi yapılacaklar listenize eklemenizi öneririz, size şimdiden iyi seyirler!

Dizi-Rick and Morty

Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından yetişkinler için yaratılan ve başarısını sürdüren Rick and Morty animasyon çizgi filmidir. Çizgi filmi bir aile içinde ilerliyor. Rick (dede) ve Morty (torun) her bölümde farklı maceralara atılmaktadır. Bu maceralar farklı galaksilerde, hayal gücümüzün yetişemeyeceği yerlerde gerçekleşmektedir. Çizgi filmi şu anlık dört sezondan oluşmaktadır. Burada tüm dünya üzerinde verilen birçok mesaj bulunmaktadır. Yetişkinlerin eğlenerek izleyeceği Rick and Morty’i Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Kitap-Kayıp Kaşık

Sam Kean tarafından yazılan Kayıp Kaşık, bilimin sınırlarını zorlayan insanlarla ve içerisindeki çılgınca fikirlerle kimyaya yeni bir tanım getiriyor. Sam Kean’in de hayatından kesitler içeren kitap süper katılardan, maddenin bilinmeyen şekillerine hatta hayalet atomlara kadar kimyanın bilinmeyen ve duyulmayan yönlerine ışık tutuyor. Okurken “gerçekten böyle bir şey var mı?” diye bilgilerinizi sorgulayacağınız kitabı özellikle bilim meraklılarına şiddetle tavsiye ediyoruz.

Konser-Gazapizm

Gazapizm Harbiyeyi sallamaya geliyor… 2 Eylül Çarşamba günü Harbiye Açık Hava Tiyatrosunda sahne alacak olan sanatçı, dinleyicilerine muhteşem bir gösteri ile ağırlayacak. Biletlerinizi şimdiden ayarlayıp gitmeyi unutmayın! Hepinize konserde iyi eğlenceler.

Tiyatro-Bir Baba Hamlet

Biri, oyunculuk hevesi ile çıktığı yolda istediği ortamı yakalayamayan sanki Shakespeare uzmanı gibi olan yarım aktör; diğeri ise şarkı söyleme sevgisiyle yola çıkmış sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın…
Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’ nun oyuncusu olduğu Sebastian
Seidel’in özgün metni. Yücel Erten’in usta çevirisi ve Baba Sahne’nin yorumuyla toplum tiyatro geleneğimizle örtüşen “Bir Baba Hamlet” 04.09.2020 Cuma ve 05.09.2020 Cumartesi günleri saat 21.00’da sevenleriyle buluşuyor.

Sergi-Lavanta Hasadı

Lavanta Hasadı temasıyla yepyeni bir sergi var… Patchwork sanatçısı Çiğdem Arık Yazıcı’nın ve mozaik sanatçısı Seher Altıner’in eserleri, 22 Ağustos-7 Eylül arası Galeri Kırmızıda saat 19.00 da başlayacak olan sergi birbirinden eğlenceli etkinliklerle devam edecek. Ne Yapsak? okurları olarak bu güzel sergiden mahrum kalmayın deriz. Sağlıklı günler hoşça kalın.


Like it? Share with your friends!

5

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format