Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – LavAzza

Bu hafta İstanbul’un en gözde tarihsel yapılarından olan Galata Kulesi’nin yanına gidiyoruz. Bulunduğu konum ile insanı kendisine çekmeyi başaran LavAzza’dayız! Hem açık hem de kapalı alanda oturma imkanı bulunan bu kafede filtre kahveden San Sebastian cheesecakelere; soğuk içeceklerden atıştırmalıklara kadar pek çok lezzetli ürün sizi bekliyor olacak. Çalışanlarından yöneticisine, herkesin sizi güler yüzle karşılayacağına emin olabileceğiniz kafede bir yandan Galata Kulesi’nin göz kamaştıran endamını seyrederken bir yandan da arkadaşlarınızla keyifli bir sohbete dalabilirsiniz.

Kitap – Konstantiniyye Oteli

Konstantiniyye Oteli, 2014 yılı aralık ayının son günlerinde yedi yıldızlı otelin açılış günü ve erken bir yılbaşı kutlamasında karşımıza binlerce yıllık koskoca bir şehir çıkartıyor. Sıkıca örülmüş kurgusu ve akıcı diliyle ele alınan bu eser, yazarın ustalığıyla birleşerek İstanbul’un uzun tarihini kısa notlarla anlatmayı başarıyor. Eğer sizde kendinizi kaptırıp elinizden düşürmek istemeyeceğiniz bir kitap arıyorsanız, listenize mutlaka Zülfü Livaneli’nin Konstantiniyye Oteli’ni eklemelisiniz. İyi okumalar!

Film – Joker

Bu haftaki film önerimiz herkesin heyecanla beklediği DC filmi olan Joker. DC sevmeyen insanları bile ekran başına toplayan film herkes tarafından tam bir başyapıt olarak görülüyor. Joker’i hep büyük bütçeli filmlerde gördük fakat kim olduğunu, neler yaşadığını bu zamana kadar hiç öğrenemedik. Filmde dışlanmış bir adamın hayata adapte olma çabalarını, daha doğrusu Joker’in hayatını izliyoruz. Sonunu merakla bekleyeceğiniz Joker’i bu hafta boş bir zamanınızda izlemenizi öneririz!

Dizi – Another Life

Another Life, bilim kurgu türünde bir Netflix dizisi. Dizide genel olarak Dünya’ya başka bir gezegenden gelen bir cismin sırrının çözülme çabasını ve cismi yollayan uzaylıların dost mu düşman mı olduğunu anlamak üzere yola çıkan Salvare’nin başından geçen olayları izliyorsunuz. Galaksiler arasında geçen bu macerada insanların yaptıkları fedakarlıkların ve seçimlerinin hayatlarını ne kadar etkilediği de son derece güzel işlenmiş. İyi seyirler dileriz!

Sergi – Ecophilia

17 Eylül 2019 Salı günü Ekavart Gallery’de sanatseverlerle buluşan sergi, doğadan her geçen gün kopan insanın aslında doğaya olan sevgisini ve ona ihtiyacını konu ediniyor. Latince ev anlamına gelen “ecos’” günümüzde çevre kelimesini tanımlamak için kullanılıyor. Bu hoş anlam daralmasının yanında “ecophilia” kelime anlamı olarak “çevreyi sevmek” demektir.  Ya da tam karşılığı ile “evini sevmek”. 19 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek sergide endüstriyelleşen dünyada insanın doğaya olan merak duygusu, size de oldukça tanıdık gelecektir. Kaçırmayın bizce!

Konser – Ceylan Ertem

“Eşi benzeri zor bulunur!” dediğimiz sese sahip sanatçılardan olan Ceylan Ertem, muhteşem cover şarkıları, Gaziantep’te kaydettiği son albümü “Yine de Amin” ve daha birçok şarkısıyla yurt içi ve yurt dışı konserlerine durmaksızın devam ediyor. Sevilen şarkıcı, 18 Ekim Cuma günü saat 22.00’de Mask Beach’de tekrar sevenleriyle buluşuyor!

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format