Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Limonlu Bahçe

Galatasaray Lisesi’nin yan yolunda Fransız Sarayı’nın arkasında bulunan Limonlu Bahçedeyiz. Burası sabahları kahvaltı yapabileceğiniz, akşamüstü soğuk bir şeyler yudumlayıp sonrasında da akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz nezih bir mekan. İçerisinde bulunan türlü türlü ağaçların altında adeta bir huzur ortamı sunan alanımız güler yüzlü çalışanlarıyla da içimizi ısıtıyor.

Orta fiyat aralığındaki menüsü ile de tercih edilebilecek olan kafeye uğramayı ve bir “frozen” içmeyi unutmayın!

Film – Esaretin Bedeli

Genç ve başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. Burada başta Red olmak üzere yeni arkadaşlar edinir. Hapishane yaşamını uyum sağlamaya çalışırken diğer yandan da bilgisi ve kültürüyle etrafındaki insanları etkilemeyi başaracaktır. Dillere destan olmuş bu güzel film, mutlaka izlenmesi gerekenler arasında çoktan yerini almış!

Dizi – The Big Bang Theory

Yabancı komedi dizilerine ön yargısı olanların fikrini değiştirecek türden bir dizi, “The Big Bang Theory” Dizi, en büyük zevkleri kuantum fiziğine kafa yormak olan üstün zekalı iki arkadaşın güzel bir kızla karşılaştıktan sonra yaşadıklarını komik bir şekilde yansıtmaktadır. Karşılaştıkları güzel kız Penny, bu iki arkadaşın hayatında büyük değişimlere yol açacaktır.

Kitap – Muhteşem Güneş

Bazı kitaplar insana huzur verir, bazıları ise mutluluk. Khaled Hosseini tarafından yazılan Bin Muhteşem Güneş adlı eser son sayfasına kadar bir kadının savaşına tanıklık etmemizi sağlıyor ve bizi kitap bitiminde daha  güçlü kılıyor. Savaş döneminde Afganistan’ı bir kadının bakış açısıyla anlatıyor yazar. Gerçeği anlatması ve insanın bunları bilerek okuması kitabı özgün kılan yanlarından. Çok akıcı ve güzel bir dille kaleme alınmasının yanında dünyada da çok fazla ses getiren bir eser. Her insanın hayatında bir kez okumasını şiddetle tavsiye ediyoruz. 

Sergi – Absürt

Ardan Özmenoğlu’nun “Absürt” sergisi günlük hayatta her zaman karşılaştığımız absürt sözlerden oluşturulmuştur. Özmenoğlu, bu sözlerden yarattığı neon işlerle dile farklı bir boyut katmış ve sergide 35 arkadaşının fikrine de yer vermiştir. Sergi alanında gezerken sözlerden oluşturulmuş işleri her yerde görebilirsiniz. Bu sözler size hiç yabancı gelmeyecek çünkü bu sözleri hayatınızda bir kere de olsa kullanmış veya başkalarından duymuşsunuzdur. Sergiyi 22 Eylül’e kadar Akaretler sanat galeri No: 55’te ziyaret edebilirsiniz.

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format