Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Latife

Latife Türk Kahvecisi, Beşiktaş’ta hemen herkesin sevdikleri ile bir kahve molası vermek için uğradığı popüler bir mekan. Latife, özellikle başarılı ve abartısız dekorasyonu aynı zamanda mis gibi kahve kokusuyla misafirlerinin aklını başından alan bir kafe. Geleneksel Türk kahvesi dışında farklı türde nefis kahveler de içebileceğiniz Latife’de çalışanların ölçülü samimiyeti de profesyonelliklerinin ve işlerini ne kadar sevdiklerinin iyi bir örneği. Bizce bu hafta yolunuz Beşiktaş’a düşerse Latife’de bir mola verin ve kahvenizin yanına biraz da alarak kendinizi şımartın!

Dizi – Fringe

Bu hafta 9 Eylül 2008’de başlayıp 18 Ocak 2013’te biten ve 5 sezonda toplamda 100 bölüm süren bilim kurgu – aksiyon dizisi konuğumuz. Anna Torv, Joshua Jackson ve John Noble kadrosu ve J. J. Abrams’ın kurgusu ile daha izlemeye başlamadan ne kadar etkileyici bir kurgu ve gerçekçi bir oyunculuk ile karşılaşacağımızı bize gösteriyor. Teknolojinin ve teknoloji ile birlikte küresel sorunların da büyüdüğü bir gelecekteki olayları konu alan bu diziyi Netflix dışındaki platformlardan izleyebilirsiniz. Fringe, bizce kesinlikle izlemeniz gereken 5 bilimkurgu filmi arasında!

Kitap – L’étranger

L’étranger, Albert Camus’un 1942 yılında yayınlanmış olan ve edebiyat alanında en önemli eseridir. Eser, oldukça basit kurgusuna ve çok sıradan bir olay örgüsüne rağmen Albert Camus’un ve Varoluşçuluk düşüncelerinin özetini vermesinden olsa gerek birçok eleştirmen tarafından oldukça beğenilmiş ve Le Monde’nin seçtiği “Yüzyılın Yüz Kitabı“ arasında gösterilmiştir. Kitap, aynı zamanda birçok Yabancı dile çevrilmiştir. Aynı zamanda yazarın en gizemli eseri kabul edilmiştir.  Romanın kahramanı olan “Meursault”, adı olmayan bir “Yabancı”dır; Meursault algıladığı şeyleri tanımlayamayan, ama gerçeği bulmaya boş bir bilinçtir. Biraz felsefe ağırlıklı bir kitap olan “Yabancı”, kült eserler arasına girmiştir. Kitabın konusu kısaca şu şekildedir: Cezayir’de, tesadüfen bir Arap’ı öldüren Fransız, Mersault, kendisini ölüme götüren olayları kayıtsız şekilde izlemektedir. Her şey, kendiliğinden olup bitmekte, Meursault, topluma, kendine,  adım adım yaklaşan ölüme, hayata, dünyaya ve eylemlerine yabancılaşmış ve kayıtsız kalmıştır. Hikaye böyle başlar ve okuyucuyu içine çeker. Eğer sizde kitabın sonunu merak ediyorsanız en yakın kitapçıya uğrayabilirsiniz.

Sergi – Cadılarla Dans Etmek

British Council’ın yeni bir sergi deneyimi yaşatmayı hedeflediği zaman ve mekana bağımlı olmayan ‘Duvarları Olmayan Müze’ dijital sanat platformunun üçüncü sergisi ‘Cadılarla Dans Etmek’ 16 Ocak itibariyle sanat severler ile buluştu. Sergi, “Herkes için sanat’ ilkesiyle sanata herkesin rahatlıkla ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca, ‘Kadın’ teması ile sanatta cadı kavramına odaklanmış olan sergi resim, baskı, video ve fotoğraf gibi eser türlerinden oluşuyor. Sergiye https://exhibitions.britishcouncil.org.tr/dancingwithwitches/ web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Film – Bir Zamanlar… Hollywood’da

Filmde Leonardo DiCaprio , Brad Pitt ve Margot Robbie gibi birçok ünlü ismin olduğu 23 Ağustos 2019 tarihinde vizyona giren film popüler dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatılıyor. Rick Dalton, bir televizyon filmi aktörüdür. Dalton’ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır ancak Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp film sektörüne adım atmak istemektedir. Onun dublörü olan Cliff Booth ise bu konuda ona katılmaktadır ancak ikilinin yaşlarının ilerlemesiyle birlikte Hollywood’taki şansları da azalmaktadır. Hollywood’un yeni gözdelerinden olan Sharon Tate ise Rick’in komşusudur ancak Hollywood’un ışıltılarla dolu ve pervasız akışı, Tate’in ve dört arkadaşının Charles Manson tarikatı tarafından katledilmesiyle kesilecektir…

Konser – Edis

Havalar indi bindi çok geç şimdi! Başlığı şarkının melodisiyle okuduysanız sıkı bir Edis hayranısınız demektir. O zaman size güzel bir haberimiz var! Edis, 6 Eylül Cuma akşamı US POLO ASSN. Açıkhava Konserleri kapsamında Vadi Açıkhava’da sevenleri ile buluşuyor. Saat 21.00’de başlayacak konser için yerinizi ayırtmayı unutmayın. Şimdiden iyi eğlenceler!

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format