Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Pate Patisserie

Ortaköy’de sahil kısmının yoğunluğundan ara sokakların sakinliğine doğru ilerleyince karşımıza çıkıyor, Pate Patisserie. Pembe ve çiçekli duvarları ile kapısından sızan lezzet kokularıyla sizi içine çekiyor. Vitrindeki birbirinden güzel ve lezzetli görünen pastaları, tatlıları görünce ağzınız sulanacak hatta o tatlıların kafenin mutfağından el yapımı ve taze olarak çıktığını öğrenince aşık olacaksınız. Özel tatlılarından biri ise ‘Lavantalı Tart’. Lavantalı tatlı mı olur demeyin, öyle hafif ve uyum içerisinde yapıyorlar ki yedikten sonra damağınızda kalan o tat gitsin istemeyeceksiniz. Küçük ama sevimli bu kafe, tatlılara yaptıkları özel dokunuşlarla sizleri yeni deneyimlere çağırıyor. Güzel bir günün keyfini güzel tatlılarla değerlendirmek istiyorsanız Pate’ye uğramadan geçmeyin derim.

Dizi – The OA

Sizin için bu haftaki dizi önerimiz The OA. 7 yıl boyunca kayıp olan Praire Johnson birden bire ortaya çıkar. Kaybolmadan önce gözleri görmeyen Johnson ortaya çıktıktan sonra görme yeteneğini geri kazanmıştır. Tutulduğu yerden kaçmayı başaran Praire, oradaki arkadaşlarını kurtarmak için birbirinden farklı bir grup insanı toplayıp yaşananları anlatmaya başlar. ÖYD (Ölüme Yakın Deneyim) yaşadıktan sonra gözleri açılan Praire, kendisi gibi ÖYD yaşayan insanlarla birlikte büyük bir kafeste tutuluyordu oradan kaçmayı başardıktan sonra arkadaşlarına yardım etmek için topladığı insanlardan yardım ister. Eğer fantastik tarzdaki dizileri seviyorsanız bu diziye vakit kaybetmeden başlamalısınız. Şu anda 2 sezonu bulunan diziye başladığınız anda 2 sezonu da bir çırpıda bitireceksiniz.

Kitap – Kırmızı Pazartesi

Kırmızı Pazartesi, Gabriel Garcia Marquez’in cinayet konulu harika bir romanıdır. Dünya edebiyatında hatırı sayılır bir yeri olan yazar kitapta namus cinayeti üzerinde durmuştur. Cinayeti kimin işlediği romanın en başında söylense de nasıl işlendiği büyük bir soru işareti olarak kaldığından okuyucuyu son sayfalara kadar merak duygusu sarar. Kitabın dikkat çeken bir noktası ise cinayeti işleyen iki kardeşin son ana kadar durdurulmak istemesi fakat kimsenin olaya karışmak istemeyip köşesine çekilmesi. Keyifle okuyacağınızı düşündüğümüz bir kitap!

Sergi – Dostun Çekmecesinden

Cihat Burak’ın “Dostun Çekmecesinden” isimli sergisi Mengü Ertel’in koleksiyonundaki desenlerinden oluşuyor. Bu desenler Mengü Ertel’in adeta müze gibi olan evindeki bir çekmecede bulunmuştur. Küratörlüğünü Esma Ertel ve Oğuz Erten’in üstlendiği sergide Cihat Burak’ın 80’e yakın yapıtını görebilirsiniz. Sergide videolar, Cihat Burak’ın öykülerinden alıntılar, Ertel’in oğlu Murat Ertel ile eşi Esma Ertel’in hazırladığı ses enstalasyonlarına da yer verilmiştir. Sergi, Bozlu Art Nişantaşı’nda 31 Ağustos’a kadar ziyaretçilerine açıktır.

Film – Lucy

Tayvan’ın başkenti Taipei’nin suçlarla yeraltı dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilirken en aktif ticaret uyuşturucu ağı oluşturulmuş. Lucy, bu tehlikeli uyuşturucu şebekesinde, belalı bir çete için kurye olarak çalışmak zorunda kalan genç bir kadındır. Bir gün bir teslimat öncesinde taşıması için vücudunun içine yerleştirilen uyuşturucu, beklenmedik bir şekilde Lucy’nin vücuduna yayılıp kanına karışmaya başlayınca olağanüstü bir durumla yüzleşir. Lucy’nin damarlarında dolaşan kimyasallar, ona insanüstü yetenekler kazandırır. Akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahip olan genç kadın, acımasız bir savaşçıya dönüşecektir.

Konser – Murat Dalkılıç

Çifte bayram! Bu özel Cuma gününün akşamını bir konserle tamamlamak çok güzel olmaz mıydı? 30 Ağustos Cuma günü saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sineması’nda gerçekleşecek olan Murat Dalkılıç konserini bizce kaçırmayın. Şimdiden iyi eğlenceler!


Like it? Share with your friends!

15

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format