Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Piraye

Yemyeşil ağaçlarıyla tertemiz havası olan ürün çeşitliliğine karşı öğrenci dostu bir menüye sahip mekanımız Piraye Kafe. Kadıköy’de Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin bahçesinde bulunan bu kafe, şehrin içinde kafa dinlemek isteyenler için birebir. Özellikle bu zamanki sıcak havada yemyeşil bahçesiyle sizi ferahlatan bir atmosferi var. Aldığınız yeni bir kitabı okumak, arkadaşlarınla keyifli bir vakit geçirmek ve bütçe dostu leziz yemekleriyle bir gün geçirmek için doğru bir adres olacaktır. Keyifli haftalar dileriz!

Film – Ayın Karanlık Yüzü: Hitler’in Çocukları

Bu haftaki “Ne Yapsak?” film önerimiz vizyona daha yeni giren “Ayın Karanlık Yüzü: Hitler’in Çocukları”. Filmin adından da anlayacağınız gibi yine Hitler’i ve onun izlediği politikayı bu filmde hissedebiliriz. Filmin konusundan kısaca bahsedecek olursak Nazilerin dünyayı ele geçirmeye çalıştığı Iron Sky filminin devamında, dünya nükleer savaş nedeniyle yaşanmaz hale gelmiştir. Geride kalanlar Nazilerin Ay’daki üssünde yaşamaktadırlar. Daha sonra burada da şartlar kötüleşmeye başlayınca Dünya’ya yolculuk yapmak gerekir ancak burada bir sürpriz bekliyordur. Sürüngenler ırkı ve onlar dinozor ordusu karşılarına çıkar. 9 Ağustos’ta vizyona giren filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Kitap – Hayvan Çiftliği

Hayvan Çiftliği, 2. Dünya Savaşı yıllarını yaşamış George Orwell tarafından yazılmıştır. Roman, sosyalizmin bir eleştirisidir. Eser, o dönemin Sovyet Rusya’sına ve tabii ki Stalin’e yönelik bir eleştiri içermektedir. Kara mizah, eleştiri dozunda ve güzel bir şekilde işlenmiştir. Hayvanların çok çalıştırılıp emeklerinin karşılığı olarak çok az yiyecek verildiği bir çiftlikte yaşayan hayvanlara, çiftliğin sahibi Mr. Jones tarafından kötü davranılmaktadır. Bir gün çiftliğin en yaşlısı ve en saygı duyulan kişisi Koca Reis adındaki domuz, tüm hayvanları ahıra toplar. Tüm hayvanlara özgürlükleri ve emekleri için savaşmalarını söyler. İsyanın başlangıcı böylelikle gerçekleşir ve olaylar devam eder. Farklı bakış açıları kazanmak ve gerçekten klasikleşmiş bir eser okumak isterseniz hemen en yakın kitapçıda bulabileceğiniz okumaya değer bir eserdir.

Dizi – Ozark

Ozark, başrolde yer alan Jason Bateman’ın yönetmen ve yapımcı olarak da katkıda bulunduğu biz dizidir. Chicago banliyösünde yaşayan sıradan bir aile babası Marty Byrde’ın Finans ve Danışmanlık Şirketi’nin Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine karışmasını ve burada bir uyuşturucu patronunu memnun etmek için beş yılda 500 milyon dolar aklaması gerektiğini konu almaktadır. Hikaye, böyle başlar. İşlerin sarpa sarmasının ardından ailesini korumak adına eşi Wendy ve Charlotte ile Jonah adındaki iki çocuğuyla, Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınmasının hikayesini anlatmaktadır. İzleyenlerin yorumuna göre son zamanların başarılı suç dizilerinden biri olarak görülüyor. Eğer Breaking Bad hayranıysanız Ozark, sizin için mükemmel bir alternatif olacaktır.

Sergi – Göç

Trump Art Gallery, 3-31 Ağustos tarihleri arasında Göç Karma Resim Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor! Coğrafi olarak bir yerden bir yere göç veya insanın ruhunda yaşanan o koparılmışlık hissine değinen sergide 28 farklı sanatçını eserleri yer alıyor. Göçün insanlar üzerindeki olumsuz etkileri, yaşanan kayıplar, aile dramları gibi göçün küresel meseleleri sergide sanatseverlerin gündemi oluyor.

Konser – Yalın

Bir marka ile yaptığı çalışmalarla yaz mevsimi deninde akla ilk gelen sanatçı olmuştur. Yalın şarkı yaptıysa yaz gelmiştir demektir deyip tatil planlarımızı yapmaya başladık. Yalın, 2004 yılından beri çıkardıkları albümler ve çeşitli şarkılarından oluşan geniş repertuvarıyla izleyenlere hem romantik hem de eğlenceli saatler yaratacak. 19 Ağustos Pazartesi günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde sevenleriyle buluşuyor. Pazartesi sendromunu atlatmak, haftaya enerjik ve keyifli başlamak için güzel bir etkinlik olacaktır.

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format