Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Cremma Cafe

2015 yılında Suadiye’de lezzet yolculuğuna başlayan bu kafe, “Bir Kavanoz Mutluluk” sloganıyla müşterilerin talep ve samimiyetleri doğrultusunda İstanbul Anadolu yakasında 5 şubeye ulaşmıştır. Bu lezzet yolculuğunda kendilerinden taviz vermeyerek her zaman hedeflerini yeni tat arayışına yönlendirmiş, gelen müşterilere sunmuştur. Kendilerine benimsedikleri kavanoz tatlı motifiyle ön plana çıkmış, şiddetle sizi denemeye çağıran bir tatlı görünümü elde etmişlerdir. Personellerin güler yüzlüleriyle daha da nezih ve sevimli bir ortam yaratan mekandır. Menü içerisindekiler tamamen Cremma Cafe’ye ait olup tüm malzemeler günlük olarak alınır ve kullanılır. Gittiğinizde müşteri memnuniyetini ne kadar önemsediklerini, içlerinde yaşattıkları o samimiyeti, sevgiyi lezzetleriyle de buluşturduklarını göreceksiniz.

Kitap – Açlık Oyunları

Amerikalı televizyon senaristi ve roman yazarı Suzanne Collins’in kaleminden çıkıp 2008 yılında bizlerle buluşan Açlık Oyunları, gelecek bir zamanda kıyamet sonrası kurulmuş bir ülkede yaşanan olayları konu almaktadır. Mıntıkalar ve başlarında Capitol isimli bir başkentten oluşan bu ülkede, bir dönem 13. Mıntıka Capitol’ün ağır yaptırımlarına ve kurallarına karşı isyan edip savaşa girer. Mıntıkanın haritadan silinmesiyle sonuçlanan bu savaşta büyük zarara uğrayan Capitol, ceza olarak geride kalan 12 mıntıkayı “Açlık Oyunları”na katılmak zorunda bırakır. Her mıntıkadan kura yöntemiyle çekilen 1 erkek 1 kız çocuğunu toplayıp birbirleriyle ölesiye savaşmak zorunda oldukları bir arenaya kapatırlar. Romanın başkahramanı Katniss Everdeen, 12. mıntıkada yaşayan ve küçük yaşta babasını kaybetmiş 16 yaşında bir kızdır. Kurada küçük kardeşinin çıkması üzerine mıntıka tarihindeki ilk gönüllü olan ve arenanın yolunu tutan Katniss’i bu yolda zorlu seçimler ve olaylar beklemektedir…

Sergi – Uygun Adım Marş!

Bu hafta ki sergimizde Türkiye’nin modernleşme sürecinde İsveç jimnastiğinden, ülkemizin beden eğitimi sistemine nasıl ön ayak olduğundan, spor ile ülkemizdeki kadınların nasıl özgürleştiğinden ve geleneksel hale gelen hareketlerden bahsedilmektedir. SALT’tan Farah Aksoy’un sergilediği Uygun Adım Marş! ’ta, Andersson ve Atakan’ın 2018’de Göteborg’da gerçekleştirdiği sergiden seçilen işler ve yeni ürettikleri video ve kumaş işleri sunulmaktadır. Sanatçıların bu yapıtları ortaya koyarken sporun ve Gençlik Marşı’nın öncüsü olan Tazcan’dan ve kızlarından sıklıkla bahsedilmiş ve sergide sporun bir çok dalları harmanlanarak işlenmiştir. Sergi, Salt Beyoğlu’nda 30 Ağustos’a kadar sergilenecektir.

Dizi – Brooklyn Nine Nine

Polisiye denince akla ilk gelen gerilimi bol, resmi dizilerden uzakta bir polisiye komedi dizisi ile tanıştırıyoruz sizi. Brooklyn Nine Nine, son yıllarda kahkahasız komedi formatıyla başlayan diziler furyasına güzel bir örnek. New York’un 99 isimli polis bölgesinde yaşanan olayları, ofisteki hırs ve iktidar yarışının komediye dönüşmüş halini anlatıyor dizi. Amerikan yapımı olan dizi 2013 yılında başladı ve her bölümü 22 dakikadan oluşuyor. Sitcom tarzını seven ama klasik gülme efektiyle bezenmiş dizilerden sıkılan insanlar için kaçınılmaz bir dizi! Mizahı ve komedinin hakkını veren oyuncularıyla Brooklyn Nine Nine’dan hoşlanacağınızı garanti ediyoruz!

Konser – Melek Mosso

O Ses Türkiye yarışması ile ünlenen Melek Mosso, Yıldız Tilbe’den coverladığı ‘Vursalar Ölemem’ ile sosyal mecrada oldukça sevilmişti. Ardından Çukur dizi müziği ‘Hiç Işık Yok’ ile dikkatleri bir kez daha üzerine çeken şarkıcı, farklı yorumu ve sesiyle herkesi büyülemeye devam ediyor. Siz de bu büyüye kendinizi kaptırmak istiyorsanız Melek Mosso, bu hafta 23 Ağustos Cuma günü If Performance Hall Ataşehir’de sevenleriyle buluşacak!

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format