Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Luby Karaköy

Luby lezzetli yemekleri, her damağa uygun kahveleri ve modern dizaynıyla Karaköy’ün gözdesi. Aynı zamanda öğrenci dostu bir mekan ve güler yüzlü çalışanlara da sahip. Hafta sonu kahvaltıya gidecek hoş ve sakin bir yer. Biz özellikle kahvaltısını çok beğendik ancak yeni tatlar arayan meraklı müşteriler özelikle Kara Burger yemeyi tercih ediyor. Tatlı olarak ise Sansebastian Cheesecake bizi büyüledi. Sendromsuz bir Pazartesi için, hafta sonu Luby Karaköy’de buluşabiliriz!

Dizi – The Society

West Ham Lisesi öğrencileri okul gezisi için evden ayrılıyor fakat fırtınadan dolayı fazla uzaklaşamadan eve geri getiriliyor. Veya eve geldiklerini mi sanıyorlar? Henüz sadece ilk sezonu yayınlanan bu Netflix dizisinde işler geziden erken dönen lise öğrencilerinin döndüklerinde kasabayı boş bulmasıyla sarpa sarıyor. Teknoloji ve iletişim araçları, sınırlı ilaç ve yemek, ebeveynler, yetişkinler ve kısaca onların sıkıcı kuralları olmadan hayat nasıl olur? Herkesin ufak sırları ortaya çıkarken bir solukta izleyeceğiniz dizinin her bölümünde daha çok heyecanı hissedeceksiniz. Şok edici sezon finalinde ise 2. sezonu merakla bekleyeceğiniz bir süreç sizi bekliyor olacak.

Film – Colette

Fransız yazar Sidonie-Gabrielle Colette’in hayat hikayesini anlatan film 12 Temmuz 2018’de vizyona girmişti. Parisli kocasının adıyla kitap yazan Colette, kocasının yazılarında ona koyduğu sınırlamalar ve kırsaldan kent hayatına geçiş süreci gibi sıkıntılarla baş etmeye çalışmaktadır. Tüm bunların sonucunda Colette yazılarına sahip çıkarak kocasına ve dünyaya meydan okuyacak mı? Dram türündeki filmin başrollerini Keira Knightley ve Dominic West paylaşıyor. Henüz izlemediyseniz, bizce bu hafta tam vakti!

Sergi – Aphrodisias

Doğuş Grup ve sanatçı Ara Güler’in işbirliği, Ara Güler Müzesi’nin ev sahipliğini yaptığı Aphrodisias 4 Mart 2019’da ziyarete açılmıştı. 31 Ağustos 2019’a kadar ücretsiz bir şekilde ziyarete açık olan sergi Ara Güler Müzesi’nin 2. sergisi olma özelliği taşıyor. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne giren Geyre Köyü ve Aphrodisias Arkeolojik Alanı’na ait fotoğrafların olduğu sergide ayrıca sanatçının ‘Aphrodisias’ ve ‘Islık Çalan Adam’ kitapları temin edilebilir ve henüz hazırlık aşamasında olan ‘Aphrodisias Çığlığı’ kitabının maketleri ve kitaba ait notlar bulunabilir.

Kitap – Nicola Yoon – Her Şey

Çok nadir bir hastalık olan AKİS hastalığına sahip Maddy, dışarıya çıkamıyor ve hatta evinin içindeki soluduğu hava dahil her şey ona özel sterilize ediliyor. Küçük yaşta babası ve kardeşi ölen kızın sahip olduğu kişilerin tümü ise annesi ve hemşiresi Carla. Görüntülü konuşma üzerinden mimarlık dersleri alan ve kitap eleştirilerini yayınladığı bir blogu olan Maddy’nin dış dünyayla tek bağlantısı bunlar iken bir gün yan eve yeni bir komşu çıkageliyor: Olly. Birbirlerini camdan gören bu iki genç için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Mesajlaşmanın yanı sıra artık birbirlerini canlı görmek ve birbirlerine dokunmak isteyecekler ancak bu Maddy’nin ölümüne sebep olabilir. Birkaç kaçak buluşmanın ardından Maddy son günleri bile olsa hayatını yaşamayı isteyecek ve Olly’e ilaç kullandığı yalanını söyleyerek onunla okyanusu görmeye gidecek. Döndüklerinde ise hayatlarını tepe taklak edecek bir gerçeği öğrencekler: Maddy’nin annesinin bir yalancı olduğu…

Konser – Kenan Doğulu

Türkçe Pop’un en sevilen seslerinden Kenan Doğulu yaza bomba gibi devam ediyor! 2018 yılında ‘Vay Be’ albümüyle karşımıza çıkan Doğulu, 3 Ağustos Cumartesi akşamı Vadi Açıkhava konser alanında sevenleriyle buluşuyor. Arkadaşlarınızla, ailenizle veya sevgilinizle dans edip şarkı söylemek, eğlenceli bir yaz akşamı geçirmek mi istiyorsunuz? Vadi Açıkhava’nın geniş alanını ve rahat atmosferini Kenan Doğulu’nun sevilen şarkıları ile birleştiren bu etkinlik kaçmaz!

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format