Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Cafe & Shop

Bu hafta Ne Yapsak ekibi olarak sizlere Kadıköy’de bulunan “Cafe & Shop” adlı güzel kafeyi tanıtacağız. Öncelikle butik bir kafe oluşundan içi özenle ve detaylıca dizayn edilmiş. Modernlikten uzak ama sıcaklığıyla kendi tarzını yaratan mekanımızda size önereceğimiz şeyler diğer kafelerden farklı. Gidenler için ıspanaklı kekinin bir efsane olduğunu söylemek isteriz. Yemek için tercih edenlere ‘Chicken Tagliatelle’ makarna leziz bir seçim. Bahariye Caddesi’nin arka sokaklarında kalan kafede eski Kadıköy havasını buram buram alacağınızı garanti ederiz.

Dizi – La Casa De Papel

Bu haftaki dizi önerimiz, geçtiğimiz günlerde 3. sezonunu izleyiciyle buluşturan La Casa De Papel. 2017 yılında yayımlanan La Casa De Papel, ilk iki kısmında bir soygun çetesinin başından geçenleri konu alıyor. 9 kişilik bir ekip olan çetede herkes isimlerini farklı başkentlerden alıyor. İlk iki kısımda izlediğimiz soygun ve aksiyon sahneleri izleyiciyi dizinin hayranı yapmıştı. Geçtiğimiz haftalarda çıkan yeni sezonuyla tekrardan herkesi ekrana kilitleyecek gibi duran La Casa De Papel, ilk sezonda soyulan darphanenin aksine bu sefer İspanyol Merkez Bankası’nda gerçekleşecek bir soygunu konu ediniyor. Rio’nun yakalanmasıyla başlayan olaylar silsilesi daha sonra Profesör’ün ekibi tekrardan toplamasıyla daha heyecanlı bir hal alıyor. İlk iki sezonu izlemeyenler için daha fazla vakit kaybetmeden diziyi izlemeye başlamalarını tavsiye ediyoruz. Uzun süredir beklenen 3. kısım, boş vakitleri değerlendirmek için gerçekten güzel bir seçenek olabilir.

Kitap – Metro 2033

Kitabımız Metro 2033, Dmitry Glukhovsky’in kaleminden 2033 yılı nükleer savaşının ardından enkaz hale gelen Dünya’da insanlığın hayata tutunma mücadelesini ve onca yaşanılan olaya rağmen yaşamsal kaynaklar için hala çatışma içinde olmasını konu alıyor. Savaştan uzun bir süre sonra insanlık; yaşama tutunduğu son kale olan Moskova Metrosu’ndaki irili ufaklı istasyonlarda ve merkezdeki Polis İstasyonu’nda bir gün tekrardan yeryüzüne çıkma hayalleri kurmaya başlar. Her şey yolunda gidiyor gibi görünürken mutasyona uğramış ‘Karadeliler’in saldırısına maruz kalmaya başlarlar. En dış halkada yaşan başkarakterimiz Artyom, bu yeni ırkın saldırısını merkezdeki yetkililere bildirmek üzere yola çıkar…
Kitabın ayrıca aynı isimde bir video oyunu da bulunmaktadır!

Film – Aslan Kral

Bu haftaki film önerimiz Aslan Kral. Çocukluğumuzdan da bildiğimiz Aslan Kral, bizi yepyeni bir filmle buluşturuyor. Yavru bir aslan olan Simba’nın maceralarını konu alan film sadece çocuklara değil konusu itibariyle her kesime hitap ediyor. Film içerisinde yaşayacağınız duygu değişimleri sizi filme daha çok bağlayacak bir unsur olması muhtemel. Size film hakkında daha fazla spoiler vermemek adına kelimelerimizi dikkatli seçiyoruz ve bu filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Sergi – Dünya’da Hayat Var Mı?

Ev sahipliğini Elgiz Müzesi’nin yaptığı 11. Teras Sergileri’ne bu yıl çevre kirliliği ve tüketim hızı sorunları damgasını vuruyor! Yerli ve yabancı 30 farklı sanatçının eserlerini sunduğu ‘Dünya’da Hayat Var Mı?’ sergisi 3 Kasım’a kadar ziyaret edilebilir. 2012’den beri her yaz ‘Teras Sergileri’ ismiyle Elgiz Müzesi’nin terasında konumlanan büyük ölçekli eserler, gökdelenlerin arasında sanatseverlere görsel şölen sunuyor. Sanatın, çevreci eleştiri ve toplumsal problemlerle buluştuğu bu sergiyi kaçırmamanızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konser – MFÖ

Herkesin en az bir şarkısına aşina olduğu, bir parça söylenmeye başladığında herkesin eşlik ettiği efsanevi grup MFÖ! 26 Temmuz Cuma günü Vadi Açıkhava İstanbul’da gerçekleşecek konser, sevdiklerinizle şüphesiz keyifli bir yaz akşamı geçirmenizi sağlayacaktır. Bu yazıyı okurken içinden MFÖ şarkısı söylemeye başlayanlar bence konseri kaçırmaz. Gidecek olanlara şimdiden nostaljik bir Cuma akşamı dileriz!

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format