Bu Hafta #NeYapsak?


“Bu hafta #Ne Yapsak?” yazımızda sizin için haftaya renk katacak öneriler:

Kafe – Fahriye

Merhaba sevgili arkadaşlar, bu hafta Ne Yapsak? Ekibi olarak Kadıköy’de bulunan Fahriye Kafe’deyiz. Gerek ortamı gerekse müzikleriyle insanları nostaljik bir atmosfere sokuyor. Alışılagelmiş tek tip masa ve sandalyeden oluşan kafelerden uzak, her masanın kendine has bir tarzı ve güzelliği var. Günümüzde artan konseptli kafelerin yanında Fahriye, naifliği ve çalışanlarının samimiyetiyle diğer mekanlardan ayrılmayı başarıyor. Giderseniz denemenizi tavsiye ettiğimiz limonatası gayet güzel. Duvarlardaki tablolara bakmaktan kendinizi alamayabilirsiniz!

Sergi – Retrospektifi

Bu hafta Türk karikatür sanatının modernleşme dönemi öncülerinden dünya karikatürünün sayılı ustalarından Turhan Selçuk’un yapıtlarını geçmişten günümüze gösteren “Retrospektifi” sergisini gezdik. İçeriye girdiğinizde her karakterin kendine ayrılmış bölümünü göreceksiniz. Bu ayrılan bölümlerde karikatürler detaylı olarak işlenmiş. Serginin sunumları farklı ve özgün bir şekilde. Sergide dolaşırken Turhan Selçuk’un bugün ve yarını özel bir üslupla ifade ettiğini görebilirsiniz. Sergiyi 9 Ağustos’a kadar Taksim Yapı Kredi Kültür Yayıncılık’ta gezebilirsiniz.

Kitap – Son 48 Saat

Bu hafta size oldukça sürükleyici bir polisiye roman tavsiyesiyle geldik. “Son 48 Saat” akıcı, sade ve etkileyici bir dille yazılmış. Elinizden hiç bırakmak istemeyeceğiniz bu kitap, bir kadının kızının kaçırılmasını bir mesajla öğrenmesiyle başlıyor. İstenilen parayı toparlaması için sadece 48 saati olan çaresiz kadının polisi aramaması gerekiyor. Bu esnada tüm bu kargaşanın ortasında eşinin de kaybolduğu gerçeğiyle yüzleşiyor. Kocasının kızının kaçırılmasıyla ilişkisi olup olmadığını sorgulamasının ardından gelişen olaylar bir kadının kızını canlı geri getirmek için yapabileceklerini çarpıcı şekilde işliyor. Okurken sonuyla ilgili tahmin yürütseniz de bitirdiğinizde şaşıracağınızdan emin olduğumuz bu romanı kesinlikle okumalısınız.

 “Yazar Simon Kernick ayağını gazdan hiç çekmeden yazıyor. Sıkı tutunun!” – Harlan Coben.

Dizi – Dark

Netflix’in Alman yapımı özlenen dizisi “Dark” ikinci sezonuyla 21 Haziran’da izleyicisiyle buluştu. Gerilim türündek​​i “Dark”ın ilk sezonu, 2017’nin aralık ayında gösterime girmiş ve izleyicilerden tam not almayı başarmıştı. Küçük bir Alman kasabasında geçen dizinin ilk sezonu, iki çocuğun kaybolmasıyla birlikte yaşanan gizemli olayları farklı zaman dilimlerinde yaşayan karakterler üzerinden ele almıştı. 2019 yılında geçen hikaye, geçmişe ve günümüze yayılan olay örgüsüyle hepimizi oldukça heyecanlandırmıştı. Yeni sezonuyla da sizi ekranlara kilitleyeceğine inandığımız bu diziyi eğer hala izlemediyseniz şiddetle tavsiye ediyoruz. Şimdiden iyi seyirler!

Konser – Kenan Doğulu

Kurşun Adres Sormaz Ki, Güzeller İçinden, Yosun, Kandırdım, Dön Gel… Doksanlardan beri Türkçe Pop’un vazgeçilmez ismi olan ve geçtiğimiz temmuzda “Vay Be” isimli albümüyle sevenleriyle buluşan Kenan Doğulu, konserlerine ara vermeden devam ediyor. Harbiye Açıkhava Konserleri adı altında gerçekleşecek olan etkinliğin çarşamba günkü ismi: Kenan Doğulu. Bu muhteşem geceye tanık olmak isterseniz siz de 27 Haziran Perşembe günü saat 21.00’de Harbiye Açıkhava’da olun.

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format