Bu Hafta #Ne Yapsak?


Kafe-Espresso Lab Taksim

Taksim meydanın yakınlarında, üç katlı bir binada konumlanan Espresso Lab Taksim, zincir işletmenin şubelerinden biridir. Samimi ortamı, geniş müşteri portföyü ve eğlenceli çalışanları ile Taksim’de en çok tercih edilen mekanlar arasındadır. Bununla birlikte cafe içerisindeki çeşitli kısımlarda çalışma ortamı da oluşturabilir, bireysel çalışmadan ziyade grup çalışmalarınızı burada yürütebilir ve bu çalışmalardan da oldukça verim alabilirsiniz. Hadi, siz de hazırlığınızı yapın; dosyalarınızı, bilgisayarlarınızı yanınıza alın ve bu mekana doğru yola koyulun! 

Film-The Kissing Booth 2

Sen de evde sıkılıyor musun? O halde bu film senin keyfini yerine getirecek. Netflix de özellikle gençler tarafından oldukça ilgiyle izlenen Delidolu filminin ikincisi çıktı. Serinin ilk bölümünde küçüklükten beri aşık olduğu çocukla sevgili olan kız ikinci filmde tam sevgilisine kavuşmuş iken ayrı şehirlerde okumanın zorluğu ile mücadele ediliyor. Filme eklenen yeni karakterler oldukça hoş bir hava katmış. Çoğunlukla güleceğiniz, özellikle dans sahnelerini keyifle izleyeceğiniz tam bir gençlik filmi. Siz de keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, kesinlikle izleyin.

Dizi-MindHunter

Yapımcılığını David Fincher ve Charlize Theron’un üstlendiği Amerikan suç-drama internet dizisi olan MindHunter, Jonathan Groff ile Holt McCallany tarafından canlandırılan Holden Ford ve Bill Tench adlı iki FBI ajanını ve 70’li yılların sonularına doğru, o zamanlarda yeni yeni kullanılmaya başlayan kriminal psikoloji ve profil çıkartma ile devam eden davaları çözebilmek için seri katillerin sorgulanmasını konu edinmektedir. Federal Soruşturma Bürosunda geçen dizi izleyicide merak uyandırırken,
olayları katillerin bakış açısından görmemizi sağlıyor.

Kitap-Otostopçunun Galaksi Rehberi

Bir gezegen düşünün. Üzerinde yaşayanların tümüyle mutsuz olduğu… Mutluluklarını ise küçük, yeşil kağıt parçacıklarına borçlu olan… Size de bir yerlerden tanıdık geldi mi? Bu olsa olsa ancak üzerinde yaşadığımız Dünya olabilir. İşte Dünya’da yaşanan sıradan bir Perşembe sabahına gidelim şimdi. Kitabın baş kahramanı Arthur’la burada tanışıyoruz. İngiliz yazar Douglas Adams’ın müthiş bir hayal gücü ile kurguladığı “Otostopçunun Galaksi Rehberi”, absürd komedinin en güzel örneğinin sergilendiği eser, yer yer güldürürken yer yer okuyucuyu derin düşüncelere daldırmayı da ihmal etmiyor. Hayal gücünün sınırlarının zorlandığı bu eser, diğer taraftan bilim kurgu türünde bir başyapıt olmayı da hak eden cinsten.

Konser-Kenan Doğulu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, Bu hafta Kenan Doğulu konseri ile bizlerle buluşuyor. 21 Ağustos Cuma günü 21.15’te başlayacak konser Harbiye’yi renklendirmeye hazır. Covid19 dönemi boyunca sosyal yaşama yeni normalde ayak uydurabilmek adına gerekli önlemler alınıyor. Girişte tüm hijyen ürünleri temin edilip gerekli kontroller yapılıp kontrollü sosyal hayata uyum sağlanıyor. Sizler de Kenan Doğulu’nun eşsiz yorumlarıyla eğlenceli bir akşam geçirmek istiyorsanız bu konseri kaçırmayın deriz.

Tiyatro-Baba

“Burası benim evim değil mi?” Pürtelaş Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Baba” seyirci ile buluşuyor. Tamer Can Erkan’ın yönetmenliğini yaptığı Baba, demans hastası yaşlı bir adama ve kızının yüzleştiği mücadeleye odaklanıyor. Baba, izleyicileri gerçekliğin doğasına dair sorularla baş başa bırakan, kaygan zeminde, iyi ve kötünün, doğru ya da değil, anı ve travmalarla karıştığı bir hikaye.

Sergi-Koleksiyondan Seçmeler

Adnan Turani, Devrim Erbil, Mustafa Ayaz, Yalçın Gökçebağ, Leyla Gamsız, Nuri Abaç, Nurettin Akkaya gibi Türk klasik ve çağdaş resim sanatının usta isimlerine ait eserlerin yer aldığı bir derleme Galeri Soyut üzerinden 20 Mayıs- 20 Eylül tarihlerinde sanatseverler ile buluşuyor. Sergideki eserlere linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.galerisoyut.com.tr/koleksiyondan-secmeler-7-
2020/#!/eserlerLike it? Share with your friends!

12

Bu Hafta #Ne Yapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format