Bu Hafta #Ne Yapsak?


Kafe-Magado Coffee

Teşvikiye sokaklarında hem hoş hem de sağlıklı ve huzurlu bir mola vermek isteyenlerin tercihi olmalı. Ama lezzetten önce en önemlisi hizmet kalitesi ve sıcak kanlı çalışanlara sahip olmaları. Biz Magado kahvaltı ve Garanola tercih ettik. Ürünler çok kaliteli ve taze, aklımız kahvelerinde ve tatlılarda kaldı mutlaka tekrar geleceğiz. Sizin de yolunuz Teşvikiye sokaklarına düşerse Magado Coffee’ye uğramadan dönmeyin deriz.

Film-Snowpiercer

Le Transperceneige isimli Fransız çizgi romandan uyarlanmış olmakla birlikte, Güney Koreli yönetmen ve senarist Bong Joon-ho’un ilk İngilizce filmidir. Küresel ısınma karşıtı olarak alınan kararla atmosfere salınan bir gazın dünyayı küresel bir felakete, buz devrine sürüklemesiyle birlikte; 17 yıldır bir trenin içinde yaşamakta olan bir grup insanın sınıf farkları nedeniyle yaşadığı durumu en derin anlamıyla yansıtan film, trende farklı kompartımanlarda yaşayan insanların özgürlük mücadelesini, tren içerisinde ezilenlerin hak elde etme savaşını anlatır. 

Dizi-The Midnight Gospel

Yetişkinlere yönelik bir animasyon dizi olan The Midnight Gospel, arızalı bir çoklu evren simülatörüne sahip olan Clancy birçok evrende yaşayan farklı canlılarla röportaj yapma fırsatı buluyor. Fikri ile bile insanı heyecanlandıran dizi, izlerken farklı diyarlara birden götüren bir kalitesi var. İlk sezonu 8 bölümden oluşan The Midnigt Gospel dizisi, Duncan Trussell’ın podcast serisi  olan Family Hour’dan ilham alınarak hazırlanmıştır.

Kitap-Kardeşimin Hikayesi

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman…
Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir. Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Konser-Berkay Şahin

Belirlenen mesafe ve maske kuralları ile Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava konserleri başladı. Haftanın ilk konserinde sevilen şarkıcı Berkay Şahin 27 Temmuz Pazartesi akşamı 21.00’da sahneye çıkıp sevenleri ile buluşacak. Eğer bir planınız yoksa bu keyifli akşamı kaçırmayın.

Tiyatro-Nazım’a Armağan

Nazım Hikmet’le Genco Erkal’ın birleştiği bu oyunda duygularınızı ön plana çıkaracaksınız. İzledikten sonra duygulanmamak elde değil. Bu oyunda Nazım Hikmetin şiirlerinden olan bölümlerle hayatını izlemiş olacaksınız. Yıldız Kenter, Ayla Algan, Genco Erkal ve birçok isimi bir adada görebilirsiniz. İKSV Youtube kanalından rahatça izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Sergi-Kadınlar, Kuşlar ve Yıldızlar

Barcelona’lı ressam ve heykeltıraş olan Joan Miro’nun kadınlar, kuşlar ve yıldızlar temalı eserlerinden oluşan sergisi Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) tarafından online erişime açıldı. Sergide sanatçının assemblage tekniğiyle bir araya getirdiği heykellerinin tüm aşamaları model ve çizimlerle beraber yer alıyor. Sergiye SSM’nin internet sitesinden ve YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

13

Bu Hafta #Ne Yapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format